Zayıflamak İçin İpuçları

Gözden Uzak Olan Gönülden Uzak Olur: Sağlıklı beslenme hevesiyle aldığınız sebze ile meyveleri dolabın alt raflarına sıkıştırıp, ön tarafa gofretleri dizerseniz, bir şeyler atıştırmak istediğinizde eliniz doğal olarak önde duran yaramazlıklara gider. Taze meyveleri yıkanmış ve tabağa koyulmuş şekilde, hazır şekilde üst rafa ve ön sıraya koyunuz. Acıktığınızda ‘‘aman şimdi kim elmayı ve ya üzüm yıkayacak’’ dememeniz için, meyvelerin yıkanmış ve kesilmiş şekilde saklanması iyi olacaktır. Aynı şekilde salatalık ve havuç gibi sebzeleri de yıkanmış ve doğranmış olarak özel buzdolabı poşetlerinde ya da kaplarında hazır tutulabilir.zayıflama ipuçları, zayıflamak isteyenlere bazı yöntemler, nasıl zayıflanılır

Mutfağı Temizleyin: Burada temizlikten kasıt mutfak tezgahını silmekle ilgili değildir. Mutfakta bulunan tuzlu, yağlı ve ya şekerli abur cuburdan kurtulun ve bir dahaki market alışverişinizde kuruyemiş, kuru meyve, galeta benzeri daha hafif ya da en azından daha az yapay atıştırmalıklara yönelmelisiniz. Cipsleri unutun ve özellikle evde tuzsuz, az yağlı mısır patlatınız. Asitli veya şekerli içecekler yerine bitkisel çay, soda, ayran benzeri içeceklere yönelmelisiniz. Unutmayınız ki dolapta yoksa yiyemeyeceksiniz.

Markette Kalori Deposu Reyonları Atlamalısınız: Aç karnına market alışverişine çıkmak ne kadar yanlışsa, markette tatlı ve ya abur cubur reyonları önünde vakit geçirmek de o derece yanlıştır. Sebze, et, meyve, balık ve süt ürünleri arasında kalmaya özen gösteriniz. Pastane işlerinin, çikolata ve cipslerin olduğu bölümden hep uzak durmanız gerekiyor.

Protein Almayı İhmal Etmeyin: Her öğün mutlaka protein yemeyi ihmal etmeyiniz. Mesela kahvaltınıza bir adet haşlanmış yumurta ve ya öğle yemeğine 2 adet ızgara köfte eklemeniz, proteinsiz bir öğüne kıyasla daha uzun süre tok kalmanız anlamına gelecektir.

Yediklerinizi Not Ediniz: Yediklerinizi takip etmek günümüz teknolojisiyle oldukça kolay. Cep telefonunuzda açacağınız bir not sayfası bile yeterli olacaktır. Kaldı ki şimdi akıllı telefonlara bu iş için tasarlanmış aplikasyonlar yüklemek bile mümkündür. Yediklerinizi bir bir not ediniz. Gün sonunda nerelerde fazla kaçırdığınızı, boşa aldığınız kalorileri net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Listeniz ertesi gün yediklerinize dikkat etmek için size motivasyon kaynağı sağlar. Yalnız hile yaparak, yediklerinizi eksik yazmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*