Yağ Yakımını Kolaylaştıran Tüyolar

Çalışmalar, egzersiz ve diyet kombinasyonunun yağ yakmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Hangi yiyeceklerin yağ yakmanıza, metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olduğunu ve nasıl beslenmeniz gerektiğini bilirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Etkili ve hızlı sonuçlar elde etmek için beslenme programınızı egzersizle desteklemelisiniz. Hedeflerinize ulaşmanın yanı sıra sağlığınız için yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Araştırmalar gösteriyor ki; Bel yağlanması kansere yayılabilen önemli bir sorundur ve birçok sağlık sorununun da habercisidir. Fit ve atletik bir vücut için geç değil. Sağlıklı bir yaşama doğru adım bir kararla başlar.yağ yakımı, yağ yakımını kolaylaştırma, yağ yakımı nasıl hızlanır

Vücutta yağ görünümünün nedenleri;

Hareketsiz yaşam tarzı: Günlük yaşamınızda çok fazla egzersiz yapmazsanız belirli bir süre sonra aşırı kilo ve bölgesel yağlanmaya neden olur. Düzenli olarak uygulayacağınız bir fitness programı oluşturmanız size yardımcı olacaktır. Egzersizlerinizi daha etkili hale getirmek için; Pratik Fitness Aletlerini satın alma kolaylığı ile kısa sürede vücudunuzdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Aşırı karbonhidrat alımı: Vücudumuz için önemli bir enerji kaynağı olmasına rağmen karbonhidrat alırken dikkatli olmalıyız. Sağlıklı karbonhidratlar almanın yanı sıra, doğru miktarı da bilmeniz gerekir. Aksi takdirde fazla karbonhidratlar yağa dönüşerek hızlı kilo almanıza neden olur.

Genetik yapının etkisi. Ailenizin genlerinin vücut yapısını etkilediği gösterilmiştir. Aşırı kilolu olma eğiliminiz varsa, düzenli olarak yemek yemeli ve periyodik olarak egzersiz yapmalısınız.

Şeker kullanımı: Şeker içeren yiyecek ve içecekleri yemeyin. Şeker alımınız arttıkça göbek yağlarınız da artacaktır. Ayrıca vücut için önemli bir besin değerine sahip olmayan şeker, gelecekte damar ve kalp hastalıklarına yol açmaktadır.

Psikolojik Nedenler ve Stres: Kendini yalnız ve mutsuz hisseden çoğu insan aşırı yeme eğilimindedir. Geçici bir mutluluk ve rahatlama hissi sağlayan, aşırı kilo ve obeziteye neden olan aşırı sağlıksız atıştırmalıklar tüketirler.

Alkol içmek: Alkol, vücut yağının yanmasını engeller. Böylece alkolle alınan fazla kaloriler midede depolanır. Vücudumuz alkol tüketiminin etkilerinden 24 saat içinde kurtulamaz.

Metabolik hastalıklar: Tiroid hormon düzeyleri düşük olan kişiler sağlıklı kişilere göre daha kolay kilo alırlar. Metabolik hızı doğrudan etkileyen hipotiroidi gibi sağlık sorunları, kalorileri kullanmak zor olduğu için kilo almaya eğilimlidir.

Hormonlar: Özellikle yaşlılıkta kadınlarda sıklıkla görülen menopoz gibi hormonal değişiklikler sonucunda fazla kilolu olmakta sorunlar yaşanmaktadır. Menopoz dönemine giren kadınlar; Beslenme programları ve egzersiz desteği güncellenmelidir.

Yetersiz Uyku Süresi: Egzersizde olduğu gibi beslenmede de uyku önemlidir. Vücudun yenilenme dönemi de diyebileceğimiz uykusuzluk, karın bölgesindeki yağlanmalara ve fazla kilolara neden olabilir.

Trans yağ tüketimi: Raf ömrünü uzatmak için kraker, donut ve kek gibi paketlenmiş gıdalarda yaygın olarak kullanılan bir yağ türüdür. Sadece karın yağlanmasına neden olmazlar, aynı zamanda insülin direncini de azaltırlar.

Yağ Yakma ve Beslenme İpuçları

Yağ yakımını kolaylaştırmak için eğitmenlerden ipuçları;

Gazlı ve şekerli içeceklerden kaçının

Karbonhidrat alımınızı kontrol edin

Yeşil çayı demlerken düzenli olarak için,

Yiyeceklerinizdeki protein miktarını artırın,

Uyku düzeninize dikkat edin

Bol su içmeyi unutmayın

Demir alımınızı artırın

Yutmadan önce yiyecekleri iyice çiğneyin

Dışarıda yemek yemek yerine evde beslenmeyi tercih edin,

Bulaşıklara sirke veya limon ekleyin

Lif oranı yüksek yiyecekleri seçmeye çalışın.

Aç karnına egzersiz yapmaya çalışın,

Yağları tamamen yakmayın, sağlıklı yağlar tüketin,

Düzenli kardiyo yapın

İşlenmiş şeker kullanmayın,

Sağlıksız gıdalara ve tamamlayıcı beslenmeye son verin

Günün başlangıcı; Greyfurt suyu veya ılık limonlu su için.

Hızlı Kalori Yakmak İçin İpuçları

Bir saatlik araştırmadan sonra yakılan kalori miktarını sizlerle paylaşıyoruz;

Buz pateni: 683 kalori

Koşu: 755 kalori

İp: 1074 kalori

Tenis Antrenmanı: 728 Kalori

Tekvando: 937 kalori

Yüzme: 892 kalori

Koşu bandı merdivenini tırmanmak: 819 kalori

Kolay Yürüyüş: 255 kalori

Doğa yürüyüşü: 637 kalori

Eliptik Egzersiz Bisikleti: 455 kalori

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*