Vajina Estetiği Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Estetik dalında son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanan vajina estetiği şu şekilde kategorize edilebilir.

  • Dış Genital Estetikler
    • Labioplasti: Küçük dudakların küçültülmesi
    • Labium majuslara dolgu enjekte edilmesi: Büyük dudakların dolgun hale getirilmesi
  • İç Genital Estetikler
    • Hymenoplasti: Kızlık zarının onarılması
    • Vajinoplasti: Vajinanın daraltılması

Bu şekilde kategorize edilebilen vajina estetiği hakkında yazımızın ilerleyen bölümlerinde daha detaylı bilgi verilecektir.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

İlk olarak, labioplasti ameliyatından bahsetmek gerekirse, dıştan görünen ve vajinanın bir parçası olan küçük dudaklar kimi bayanlarda daha büyük ve uzundur. Bu büyüklük ve uzunluğun giderilerek daha estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlayan operasyona labioplasti adı verilir.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması operasyonu ise bazı kişilerde doğuştan olan kimi zamanda 30 yaş sonrasında oluşabilen buruşuk ve sarkık görüntünün giderilmesini amaçlamaktadır. Dış dudakların kişinin kendi yağ dokusuyla doldurulmasının tercih edildiği belirtilmelidir.

Öte yandan, hymenoplasti adı verilen operasyon ise yırtılan kızlık zarının yeniden dikilmesi işlemidir. Bir kere yırtılan zar kendiliğinden hiçbir şekilde kapanmaz, bunu sağlayabilmek için bu operasyonun geçirilmesi gerekir.

Son olarak, vajina estetiği hakkında en çok başvurulan operasyon olan vajina daraltma operasyonu en çok normal doğum yapan kadınların ihtiyaç duyduğu bir operasyondur. Vajinanın eskisi kadar dar olamaması ve ilişki sırasında bu durumun sorun oluşturması nedeniyle özellikle çok sayıda normal doğum yapmış olan bayanların başvurduğu bir yöntemdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*