Ukash Satın Alınan Sitelerde Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Ukash kart, internet aracılığıyla yapılan alışverişlerde kullanılan sanal bir ödeme sistemidir. Kartın alım-satım işlemleri internet üzerinden yapıldığı için bu kartı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bilindiği üzere internet üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırılmak söz konusu olabilmektedir. Aslında ukash kart bunun için üretilmiş bir üründür. Peki, bu kartı alacağımız sitelerde hangi özelliklere bakmamız ve nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?ukash satan sitelerde hangi özellikler aranmalı, ukash kart satın alma, ukash satın alırken nelere dikkat edilmeli

Ukash kart, dünya çapında kullanılan bir kart olduğu için birçok web sitesinde de kartın alım-satım işlemleri yapılmaktadır. Bazı web siteleri kartı çok ucuza sattıklarını söylemektedir, tabii bu firmaların güvenilir olup olmadığını anlamak da bizim elimizdedir. Bunun için öncelikle web siteleri arasında bir tarama yapmamız gerekmektedir. Bu tarama sonucunda kartı almaya karar verdiğimiz sitenin öncelikle iletişim bilgilerini kontrol etmeliyiz. Firma açık adres vermiş mi, firmanın e-posta adresi var mı, cep telefonu numarası ya da sabit hat numarası verilmiş mi bunlar tek tek incelenmelidir. Verilen telefon numarası aranıp teyit edilmelidir. Çünkü bazı sahte firmalar hatalı telefon numarası vererek müşterileri kandırmaya çalışmaktadır.

Ukash kart bayileri ile ilgili bilinmesi gereken bir konuda firmanın yasal olup olmadığıdır. Firmanın yasal olup olmadığını anlamak içinse bakılması gereken şey, banka hesap numarasıdır. Banka hesap numarası şahsa mı ait, yoksa şirkete mi ait, bunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde güvenle ukashınızı alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*