Trabzon’un En İyi 5 Kamp Alanı

Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Trabzon, harika bir kamp deneyimi için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Trabzon’u kamp için hem yerli hem de yabancı binlerce turist seçmektedir. İşte Trabzon’un kamp yapılabilecek en iyi kamp alanları:Trabzon’un en iyi kamp alanları, Trabzon’un kamp alanları, Trabzon’da kamp yapılabilecek alanlar

  1. Uzungöl Karaster Yaylası

2270 metrelik rakımı ile Karaster Yaylası doğa ile son derece iç içe bir alandır. Şehir merkezinden yaklaşık 85 km kadar uzaklıktadır. Ücretsiz bir kamp alanıdır. Manzarası görülmeye değer bir şölen sunmaktadır. Çadırla kamp yapılabilmektedir. Mangal ateşi yakmak için uygundur. Çevrede market, çeşme, tuvalet ve elektrik gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Karadağ Yaylası

Akçaabat yolu üzerinde bulunan Karadağ Yaylası yemyeşil doğası ile oldukça harika bir kamp alanıdır. Yeşile ve oksijene fazlasıyla doyabileceğiniz bu alanın yakınlarına araçlarla girilebilmektedir. Ulaşımı rahattır. Çevrede market, kahvehane, fırın, hediyelik eşya satan işletmeler, restoranlar mevcuttur. Çeşme ve tuvalet gibi olanaklar da bulunsa da duş yoktur. Çadır konaklama için uygundur. Ücretsiz bir alandır.

  1. Araklı Pazar Yaylası

Bu yayla merkeze en yakın yaylalardan biridir. Merkezden yaklaşık 30 km kadar mesafede bulunmaktadır. Ulaşımı da bir hayli rahattır. Alan çam ağaçları ile çevrilidir. Çevrede tuvalet ve çeşme gibi olanaklar olsa da kamp alanının içerisinde değildir. Köye yakın yerlerde ihtiyaçlarını giderip gelmek daha doğru olacaktır. Ücretsiz bir alandır.

  1. Düzköy Doğa Kampı

Düzköy ilçesinde yer alan bu kamp alanı şehir merkezine yaklaşık 40 km kadar bir uzaklıktadır. Bu kamp alanına toplu taşımalar aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Karadeniz’in tertemiz havasında sosyalleşmek için harika bir alandır. Bungalovlarda konaklamak mümkündür. Birçok oyun alanı, WC, internet gibi imkanlar vardır. Kültürel geziler de düzenlenmektedir. Fiyatlar sezona göre değişiklik göstermektedir.

  1. Dilektaşı Kamp Alanı

Bu kamp alanı Beşikdüzü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık 50 km kadar uzaklıktadır. Toplu taşımalar da ulaşılabilen bu alanda hem çadır hem de bungalov konaklama seçenekleri vardır. İçerisinde birçok sosyal tesis, otopark, sahil, büfe, WiFi, duş gibi olanaklar mevcuttur. Fiyatları ortalama düzeydedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*