Tesettür kıyafet ile kombin nasıl yapılır?

Günümüzde kapalı bayanlar giyim konusunda oldukça zevkli ve kıyafet seçimi tercihlerinde kıyafetler ile bütünlük sağlayacak kombineleri tercih etmektedirler. Kıyafetle kullanılabilecek takı ve değişik aksesuarların zarif ve şık durması için uyumlu olmaları gerekmektedir. Tesettür kıyafet üzerinde kullanılacak aksesuarlar arasında eşarp, şal, kolye çanta ve ayakkabıların renk ve tonlarının uygum içerisinde olması kıyafette bir bütünlük sağlaması kişinin hoş ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Tesettür kıyafetin üzerinde uygulanacak kombinlerin özel ve günlük kıyafetler için ayrı olarak seçilmesi gerekmektedir. Günlük giyilen kıyafetin üzerine uygun kolye broş ve eşarp kullanılarak kombine sağlanabilmektedir.  Özel günlerde toplantı, nişan ve düğün gibi yerler için yapılacak kombinin kıyafet üzerinde hoş durması ve göze hitap etmesi gerekmektedir.tesettür kıyafetle kombin yapma, kombin nasıl yapılır, tesettür modasında kombin yapma

Tesettür kıyafeti özel günde kullanacak bayanın sade elbise üzerine sade renkte veya elbisenin renk tonuna uygun eşarp kullanması, kemer ve broş takması elbisenin üzerinde şık ve zarif durmasını sağlamaktadır. Kombin için kullanacağı ayakkabının hafif topuklu olması giyilen kıyafete uygun renk tonunda seçilmesi kişinin zarifliğini gösterebilmektedir. Tesettür kıyafette dikkat edilmesi gereken kombinler arasında çanta ve ayakkabının özel yeri olmaktadır. Kapalı bayanların kombin kullanmaları kıyafetlerine ayrıca bir zarafetlik katmaktadır. Kıyafetlerde kullanılan kombinler zarif bayanların güzelliği ile bir bütünlük sağlamaktadır. Tesettür kıyafetlerde kullanılan kombinler arasında eşarplarda kullanılan değişik modellerdeki iğne ve broşlar eşarplarda kullanıldığı zaman insanların görünümlerine şıklık ve zarafetlik katmaktadır. Kıyafetlerde kombin olarak kullanılan çanta, ayakkabı, kolye, bileklik, şal ve eşarpların tesettür kıyafetlerde bütünlük sağlaması gerekmektedir. Bayanların günlük ve özel kıyafetlerinde kullandıkları kombinler değişik modellerde yer almaktadır. Kapalı ya da açık bayanların kıyafetleri üzerine kombin yapmaları vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Tesettür kıyafette özel davete gidilecek ise sade hoş bir elbise üzerine sade renkte eşarp, ince kemer, küçük ve gösteri fazla olmayan uyumlu bir çanta, elbisenin renk tonuna uygun hafif topuklu ayakkabı kullanılarak zarif ve şık görünüm elde edilmelidir. Kıyafetlerde bayanlar genel olarak sade ve hafif çiçek desenli kıyafetler seçerken beyaz ve siyahın vazgeçilmez renkler arasında yer alması kıyafetlerde renk olarak ilk tercih edilenlerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*