Tesettür Giyimde Detaylı Elbiseler

Tesettür giyim sektörü hızla gelişmektedir. Yenilikçi ve sürekli değişim gösteren tesettür modasına ayak uydurmaya çalışan markalar klasik elbiselerin yanı sıra boncuk, fermuar, dantel, nakış, kolye, broş gibi detayları olan elbiseler de üretmektedir. Tesettür giyim ürünlerinin satışa sunulduğu mağazalarda asimetrik veya düz kesimli elbiselerden yarasa kollu, payetli elbiselere, deri detaylı, pileli eteklere, kilim desenli ceketlere, baskılı tuniklere, işlemeli boncuklu gelinlik ve bindallılara varıncaya kadar her türden detaylı elbiselere rastlamak mümkündür.tesettür giyim nasıldır, tesettür giyim tarzına göre giyinmek, tesettürde giyim şekli

Her bayanın tarzı ve beğenisi birbirinden farklıdır. Tesettürlü bayanların bazıları sade, gösterişsiz elbiseleri tercih ederken bazıları dikkat çekici detayları olan elbiselere daha çok ilgi duymaktadır. Kapalı giyinirken bir yandan da şık giyinmeye özen gösteren bayanlar bu detaylara sahip elbiseleri tercih etmektedir. Şal veya eşarpta tesettür giyimin detayları olan çeşitli renk ve büyüklükte kareli, desenli, karışık renkli, ekoseli, oyalı, dantelli, püsküllü ürünleri seçerken elbiselerde çiçek desenli, düğmeli, kapüşonlu, kolyeli, taşlı, nakışlı veya omuz büzgülü ürünleri almaktadır. Elbiselerde kuşak, kemer kullanan bazı bayanlar bunların üzerinde yer alan fiyonk, dantel işleme, boncuk gibi detaylara da dikkat etmektedir. Kısa veya uzun seçenekleri olan dış giyimde kullanılan kap ve pardösülerde ise fermuarlı, gösterişli düğmeli, kapitone detaylı, yaka ve manşetlerde boncuk, dantel gibi detayları olanları oldukça rağbet görmektedir.

Tesettür giyime yönelen pek çok marka elbiselerde detayları hazır olarak sunmaktadır. Hazır giyim ürünlerini sevmeyen, piyasaya sunulan elbise modelleri hoşuna gitmeyen bayanlar da olabilir. Tarzına uygun modelde elbise bulamayan bayanlar beğenisine göre kumaş seçimi yaparak terzilere özel elbise diktirebilir; elbisenin bazı kısımlarına tercih ettikleri taş, dantel, boncuk gibi farklı detay çeşitlerini ekleme yaptırabilir.

Daha trend bir görünüm kazanmak isteyen bayanlar tesettür giyimin detayları dışında elbiselerinde renk çeşitliliği olması için çaba harcamaktadır. Eskiden elbiselerde genellikle sonbahar aylarında kahverengi tonları, ilkbaharda yeşil ve pastel tonlar, yazın mavi ve beyaz renklerin tonları kullanılırken günümüzde her rengin bütün mevsimlerde kullanıldığı görülmektedir. Zarif ve şık görünmeyi seven bayanlar gardıroplarında her renk ve çeşitten elbiseye yer vererek günlük yaşamda elbiselerini kolaylıkla kombine etme imkânı bulmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*