Takma Tırnak Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kolay kırılan tırnaklara sahipseniz muhtemelen oje sürmek için veya manikür yapmak için kadar bile tırnaklarınızı uzatmak çok zor olur. Bu yüzden genellikle tırnaklarınız kısa hali ile törpülenip gerekli bakımlar yapılmalıdır.

Takma Tırnak Fiyatları

Takma tırnak genellikle güzellik marketlerinde ve kuaförlerde satılıyor. Bunun yanı sıra pek çok büyük marketlerde de sıkça yerini almaktadır. Her şeyde olduğu gibi takma tırnaklarda da kalite farkları ve fiyat farklılıkları bulunur. Özellikle süsleme işlemi yapılmış olan tırnakların fiyatı diğerlerine nazaran oldukça fazla olabilir. Her parmak için 10 adet tırnak bulunan ve yalnızca Fransız manikürlü hali ile satılan bazı setleri 20 TL den başlayan fiyatlar ile bulmak mümkün oluyor. İçerisinde özel yapıştırıcısı da bulunan bu tırnakları genellikle taktıktan sonra törpü işlemi yapmanız gerekmektedir. Bazı özel ojeli satılan tırnak setleri ise yalnızca tüm el ve ayak tırnakları için birer adet içeren paketler ile satılmaktadır. Bu paketler de kalite durumuna göre fiyatlandırılır ve 10 ile 15 TL arasında fiyata satılıyor.takma tırnak kullanımı, takma tırnakta nelere dikkat edilmeli, takma tırnak kullanımında neler önemli

Takma Tırnak Nasıl Yapıştırılıyor?

Tırnak setleri ile birlikte alacağınız özel yapıştırıcı ile gerçekleşmektedir. Yine de tırnaklarınızı yapıştırmadan önce tırnaklarınızın üzerini aseton ile temizlemeniz gerekir. Bu sayede tırnaklar daha uyumlu yapışacak ve varsa altta ojeli görüntü yok olur. Tırnak yüzeyi aseton ile silindikten sonra takma tırnağa özel yapıştırıcısını sürünüz. Bekletmeden temizlemiş ve tırnak etlerinizi ittiğiniz uygun tırnağa yapıştırmalısınız. Yaklaşık olarak yirmi dakika üzerine baskı uygulayın ve tırnağınız hazır olacaktır.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılmalıdır?

Takma tırnaklarınızı yeteri kadar kullandığınızı düşünüyorsanız ya da artık sıkıldıysanız nasıl çıkarabileceğinizden bahsetmek istemekteyiz. Bu işlem için aseton, sıcak su, tırnak eti iticiye ihtiyacınız olur. Sonrasında tırnak ve tırnak eti bakımında kullandığınız herhangi bir krem ile tırnaklarınıza bakım yapınız. Öncelikle eşit miktarlarda aseton ile sıcak suyu bir kase içerisine ekleyiniz. Sonrasında bu solüsyon içerisinde tırnaklarınızı 15-20 saniye kadar bekletin ve tırnak eti iticisi ile takma tırnaklarınızı çıkarmalısınız. Bütün tırnaklarınızı çıkardığınızda ellerinize ve tırnaklarına bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*