SEO Yaparken Kullanılabilecek Materyaller Nelerdir?

Videolar

SEO çalışmalarında videoların ve video sitelerinin yeri yadsınamayacak kadar önemlidir. Youtube, vimeo gibi popüler video sitelerine yüklenen bir videonun açıklama kısmından alınacak link arama motoru sıralamalarında üste çıkmayı sağlayacak güzel bir yoldur. Video sitelerine eklenecek videoların özgün olması da SEO açısından önemlidir. Birçok farklı video düzenleme aracı ile SEO çalışması yapılan konu hakkında daha önce oluşturulmuş bir video birtakım düzenlemeler ile özgünleştirilebilir. Bunun yanı sıra video oluşturma araçlarını ve fotoğrafları/resimleri kullanarak video slaytlar oluşturulması da özgün video etmenin farklı bir yoludur. Özgün video elde etmenin en doğal yolu ise vşdeo kamera ya da cep telefonu kamerası ile SEO çalışması yapılan konuyla alakalı videolar çekmektir.seo yaparken kullanılabilecek şeyler, seo yaparken neler kullanılır, seo yaparken kullanılması gerekenler

Photoshop ve Video Düzenleme Araçları

Photoshop ve video düzenleme araçları SEO çalışmalarında kullanılmak üzere özgün video ve resim oluşturma işleminde kullanılmaktadır. Photoshop programı olarak Adobe Photoshop ve video düzenleme aracı olarak Pinnacle Studio ya da Windows Movie Maker veya bunlara alternatif farklı programlar kullanılabilir.

Backlink Kontrol Araçları

Backlink kontrol araçları SEO çalışması yapılan siteye verilen linkleri görüntülemek için kullanılmaktadır. Bu araçlar ile SEO çalışması yaptığınız sitenin hangi kelimelerden, hangi sitelerden link aldığını, hangi kelimeye ne kadar link alındığını vb. bilgileri öğrenebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu bilgilere göre SEO çalışmalarınızı yönlendirebilir ve bazı düzenlemeye gidebilirsiniz.

Site Analiz Araçları

Site analiz araçları ile SEO çalışması yaptığınız sitenin SEO’ya ne kadar uygun olduğunu ve SEO açısından hangi yönlerinin zayıf olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu araçların SEO çalışmasındaki yeri siteyi genel olarak değerlendirmesidir. SEO çalışması yapacağınız sitenin genel durumunu bu araçlar ile sorguladıktan sonra gerekli düzenlemeleri yaparak site içi SEO çalışmalarınızı sonuçlandırabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*