Samsun’un En İyi 5 Kamp Yeri

Ülkemizin en gelişmiş turistik şehirlerinden biri olan Samsun, Orta Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Eşsiz doğası, zengin kültüre mirasıyla her yıl on binlerce turist ağırlamaktadır. Havzaları, deltaları ve ovalarıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Kamp yerleri bakımından da oldukça zengindir. Peki en iyi kamp yerleri hangileridir?samsun kamp alanları, samsun kamp yeri, samsunda kamp yapılabilen yerler

  1. Nebiyan Yaylası

Şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunan bu kamp alanı 19 Mayıs ilçesinde yer almaktadır. Her mevsimde kamp yapmak mümkündür. Hem çadır hem de karavan kampı için ideal alanları vardır. WC, elektrik, market gibi olanaklar yaylada bulunmasa da yol üzerinde mevcuttur. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Lâdik Gölü

Lâdik ilçesi sınırlarında yer alan bu kamp alanı şehir merkezine yaklaşık 80 km mesafede yer almaktadır. Çevresi doğal güzellikler itibariyle oldukça zengindir. Hem karavan hem de çadır kampı için uygun bir bölgedir. Masmavi gölün çevresinde kamp yapmak oldukça keyifli bir deneyim olacaktır. WC, duş ve elektrik gibi olanaklar bulunmayıp ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Kızılırmak Deltası

Kızılırmak şehir merkezine 70 km mesafede yer almaktadır. Bafra ilçesinde yer alan bu deltaya yalnızca özel araçlarla ulaşmak mümkündür. Bitki örtüsü çeşitliliği ve onlarca kuş türüne ev sahipliği yapması ile oldukça özel bir bölgedir. Çadır ve karavan kampı için uygundur. Çevrede yer alan tesisten WC, yemek ve elektrik gibi ihtiyaçlar karşılanabilir.

  1. Alaçam Geyikkoşan

İlçe merkezine yalnızca 2 km mesafede bulunan bu kamp alanı aslında bir mesire alanıdır. Kamp severlerin bölgede en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Geyikkoşan Sahili kampı daha cazip hale getirmektedir. Çevrede yer alan işletmelerden; tuvalet, elektrik, yiyecek ihtiyacı karşılanabilir. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Samsun Karavan Kamp Alanı

Şehir merkezinde bulunan bu kamp alanı karavanla kamp yapmak isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır. Aynı zamanda çadır kampı için de elverişlidir. Kamp alanında; tuvalet, duş, internet, restoran, dinlenme alanları ve Aqua Park gibi olanaklar mevcuttur. Ücretli bir kamp alanı olup ücretler makul düzeydedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*