Pratik Sabah Makyajı Tüyoları

Kimimiz okul, kimimiz iş telaşıyla sabahları erkenden yollara dökülürken makyaj yapmayı atlıyoruz. Zaten zar zor uyanıp kendime geliyorum, makyaja vakit mi kalıyor diyenlere kısa ve pratik sabah makyajının sırlarını açıklıyoruz. 10 dakikanızı bile almayacak bu pratik makyajla gün boyu güzel görünmenin tadına varacaksınız.sabah makyajı, sabah makyajı tüyoları, makyaj tüyoları

1-BB Krem ile işe başlayın
Makyajın alt yapısını oluşturmada en büyük yardımcınız BB kremler. Fondötene göre daha hafif olan BB kremler, daha doğal bir görüntü sunuyor. Yüzünüzdeki ton farklılıklarını yok edip sivilcelerinizi kapatmaya yarayan BB kremin fondötenden eksiği yok, fazlası var. Fondöten fırçanız veya parmaklarınızla yüzünüze eşit bir şekilde uyguladınız mı, tamamdır. Eğer yüzünüzde gizlemeniz gereken bir kusurunuz yoksa bu adımı atlayıp 2.aşamaya geçtiniz sayın.

2-Bronzerla destekleyin
Son dönemlerde makyaj yaparken oldukça sık kullanılan bronzerlar tam bir hayat kurtarıcı. Teninize bronzluk ve biraz parlaklık katan bronzerları tüm yüzünüze uyguladığınızda sıradan bir gün için ideal makyaj bazını oluşturdunuz demektir.

3-Nude Farlar ile aydınlanın
Gözlerinizde daha aydınlık ve derin bir etki bırakmak için ten renginde veya toprak tonlarında farlar tercih edin. Üstelik açık renk olduğu için hatalar da çok göze batmayacaktır. Göz kapağınıza hafifçe sürüp 3.adıma geçebilirsiniz.

4-Maskarayı ihmal etmeyin
Hiç birini yapmasanız dahi maskara sürmeyi unutmayın. Maskarayı uygulamadan önce kirpik kıvırtıcısıyla kirpiklerinizi düzeltirseniz daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz. Bakışlarınızı daha belirgin hale getirmek için kaş farı ile ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

5-Kalıcı bir etki için Dudak kalemi!
Gün içinde yoğunluktan dolayı ruj tazelemek aklınıza gelmeyebilir veya zaman bulamayabilirsiniz. Bunun için size basit bir önerimiz var. Sabah rujunuzu sürmeden önce dudağınızın rengine yakın bir dudak kalemi kullanın. Rujunuz zamanla silinse bile dudak kalemi dudaklarınızın canlı ve dolgun görüntüsünü koruyacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*