Pedagog Ve Psikolog Farkı

Son yıllarda oldukça sık duyduğumuz terimler arasında psikolog ve pedagog bulunmaktadır. Halk arasında oldukça sık karıştırılan pedagog ve psikolog farkını ise bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Çocuklar ile ilgili bir alana sahip olan pedagog ise halk arasında maalesef yanlış bilinmektedir. Türk Dil Kurumu pedagogun kelime anlamını eğitim bilimci olarak çevirmektedir. Yani çocukların eğitimleri ile ilgili ailelere ve yetişkinlere danışmanlık yapan kimseye pedagog denilmektedir. Psikolog ise daha çok klinik anlamda bir terim olup, sadece çocukların değil hem çocukların hem de yetişkinlerin psikolojik sorunlarını ve sıkıntılarını araştıran ve tedavi etmek için uğraşan kimsedir.pedagog kimdir, pedagog ne iş yapar, psikolog kimdir

Çocuklarınızın eğitim danışmanı

Özellikle okul dönemine başlayan çocuklar için daha iyi bir gelecek hazırlamak isteyen ebeveynler çocuklarını doğru bir şekilde yönlendirmek ve eğitim anlamında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini daha net görebilmek için başvurmaları gereken kişiler pedagoglardır. Birçok kişinin henüz bilmediği pedagog ve psikolog farkı ise gayet net ortadadır. Tamamen birbirinden ayrı kulvarlarda olan bu iki terim birbirine oldukça karıştırılmaktadır ve ailelerin birçoğu pedagoglarda çocuklarının psikolojik sıkıntılarını da dile getirmektedir.

Daha iyi bir gelecek için

Çocuklarınıza daha iyi bir gelecek sunmak ve daha iyi bir eğitim sunmak için pedagoglar sizleri doğru bir şekilde yönlendirmektedir. Böylelikle çocuklarınıza hem baskı kurmadan bir eğitim sağlayacak hem de ilgi alanlarına çocuğunuzu yönlendirerek çok daha sağlıklı bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*