Patates İle Cİlt Sorunlarına Veda

Yemeklerin vazgeçilmezlerinden biridir patates. Benim evde bulunmaz diyeni ne duydum ne gördüm. Muhakkak her evde sebzeliğin baş köşesinde yerini almıştır. Nadiren tadını beğenmeyenler olsa da, genel anlamda her damak tadına uygun müthiş bir nimettir. Özellikle de “bugün ne yemeği pişirsem” sorusuna bir cevap bulamadığınız an imdadınıza yetişir. İster kızartın üzerini soslayın, ister yemeğini yapın. Hiç olmadı salatasını yapın. Her türlü akşam yemeği olur.Patates ile cilt bakımı, patates ile güzelleşme

Peki sadece yemek için mi? Cildiniz için muhteşem bir etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Hep beraber öğrenelim…

Kırışıklıklardan Kurtulmanın Vakti Geldi
Patatesin suyu sıkılır ve pamuk yardımıyla her akşam cilt temizlenir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde cilt pürüzsüz görünüme sahip olacaktır.

Güneş Yanıklarıyla Başınız Dertte mi?
Patatesin suyunu sıkın. Dolapta bir saat bekletin. Bir saatin sonunda çıkarıp pamukla yanık olan kısımlara pansuman yapın. Patatesle yapılan pansuman yanıkların ağrısını ve acısını alır.

Cildinizde ki Lekelere Kompres
Sıkça cildiniz lekelere maruz kalıyorsa, her gün dolapta beklemiş soğuk patates suyuyla lekeli kısımlara kompres yapın. Patates ciltte ki lekelerin azalmasını sağlarken, cildin parlak görünmesini de sağlamaktadır.

Göz Altlarında Bulunan Halkalar
Göz altlarınızda koyu renkte halkalar var ve siz bundan hiç hoşnut değilseniz üzülmeyin. Patates suyuyla yapacağınız tonik ile bir haftada halkalardan kurtulacaksınız.

Yorgun Bir Cilde Sahipseniz
Pamuğu patates suyunda bir dakika bekletin. Daha sonra gözlerinize ve cildinize sürün. Patates suyu şiş ve yorgun gözler içinde oldukça etkilidir.

Cildiniz Kuruyor mu?
Kuru cilde sahip olanlar patates suyu ile ciltlerini temizlemelidir. Aynı zamanda günde 1 bardak taze patates suyu tüketmelidirler.

Cilt Rengini Açmada Birebir
Bazı kremlerde patates suyunun olduğunu biliyor muydunuz? Duymadıysanız şimdi duydunuz… Patates suyu ile limon suyu eşit olarak karıştırılıp cilde sürüldüğü zaman cilt renginin açılmasına yardımcı olur. Limon suyu cildinizi yakıyorsa yerine salatalık suyu kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*