Nazar Değmesi Nedir?

Hemen herkes bu cümleyi kendi yaşadığı çevresinde birilerinden duymuştur, nazar gelmek ve nazar değmesi, bu mistik gerçek hakkında bilgi edinelim. Sevgili ziyaretçilerimizden özellikle bu yazımızı büyük bir sabırla sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumalarını tavsiye ediyoruz çünkü bu yazıyı okuduğunuzda sizi ileride nazar ile ilgili nasıl bir tehlike bekliyor bunu çok iyi bilecek ve buna göre önceden önlemler alacaksınız.nazar değmesi, nazar nasıl değer, nazara gelmek

Nazar Nedir?

Bilindiği üzere nazar dinimizce de kabul edilen, peygamber efendimizin de pek çok sefer üzerinde durduğu ve biz müslümanları uyardığı ciddi bir konudur. Her kim nazarı önemsemez ve buna karşı bilgili olmazsa bilsin ki o insan büyük bir hata yapıyordur. Nazar gerçeğini bu yazımızı okuduğunuzda çok daha iyi anlayarak ona göre fikrinizi değiştireceğinizi bundan böyle nazar konusunun ne kadar önemli bir konu olduğunu çok daha iyi idrak edebileceksiniz.

Halk arasında göz değmesi, nazar değmesi yada nazar gelmek gibi bir takım ifadelerle adlandırılan nazar gerçeği nedir, gelin bunun üzerinde yoğunlaşalım. İnsan yapısı itibari ile diğer insanlardan farklı özellikler taşıyabilir. Kimi insan çok daha sık nazara geldiği gibi kimisine nazar değmez. Bu tamamen kişilik ve ruh yapımızla doğru orantılı bir durumdur. Bazı insanlar nazardan korunmak için göz satın alırlar aslında bunların hepsi toplum tarafından bilinen bir yanlıştır. Nazardan korunmak için nazar boncuklarından yardım beklemek kesinlikle dinimizin gerçekleriyle bağdaşmaz. Lütfen bu tür halk hurafelerinden uzak durun.

Nazardan Nasıl Korunulur?

En etkili yöntem aslında evinizde yada üzerinizde nazar karşı sizi koruyacak bir muska bulundurmanız olacaktır. İyi bir hoca tarafından yapılan bu muska sizi nazarın kötü etkilerinden kesinlikle büyük ölçüde korur ve sizi tüm uğursuzluklardan uzak tutar. Nazardan korunmak için bir diğer metod ise sürekli nazara gelen insanların bir hocaya giderek üzerlerine okutmaları da çözüm olacaktır. Yalnız hocaların yapacağı bu okuma size geçici bir koruma sağlar bunu en az 3 ayda bir defa tekrar ettirmek gerekir aksi halde bu okumanın tesiri 90 günden sonra azalır ve nazara karşı yeniden savunmasız ve açık kalabilirsiniz. Bu ayrıntıya lütfen dikkat edelim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*