Meme Estetiği Sonrası Emzirmek Mümkün Müdür?

Geçmişte meme estetiği olmuş kadınların çocuklarını emzirip emziremeyeceği konusu çok dillendirilen bir sorundu. Günümüzde bekar ve çocuksuz kadınların meme ameliyatı geçirme oranları arttıkça bu soruna bir çözüm üretmek için çalışmalar hızlandı. Süt kanallarının ve sinirlerin hasar görmediği bir estetik operasyonda, kadınların emzirme yetenekleri etkilemez.meme estetiğinden sonra bebek emzirme, meme estetiği sonrası, meme estetiğinden sonra yaşam

Meme küçültme estetiğinden sonra emzirme

Bir kadının meme küçültme ameliyatından sonra emzirme yeteneği memedeki süt bezlerinin ne kadarının çıkarıldığına ve kalan süt bezlerinin hala meme başı ile bağlantılarının olup olmamasına bağlıdır. Meme küçültme ameliyatlarının bir tekniğinde meme başı ve areola kesilip kaldırılmaktadır ancak diğer bir teknikte ise memedeki salgı bezlerine dokunulmamaktadır.

Ayrıca ameliyat ve emzirme arasında geçen süre de önem taşımaktadır. Emzirme ile ameliyat arasındaki süre ne kadar uzunsa başarı o kadar artmaktadır. Eğer meme küçültme estetiğinden sonra çocuk emzirmeyi düşünüyorsanız bu konuyu plastik cerrahınızla paylaşmalısınız.

Meme büyütme estetiği sonrası emzirme

Meme büyütme operasyonu geçiren kadınlar, ameliyattan sonra çocuklarını emzirme yeteneklerini sürdürürler. Meme büyütme operasyonlarında yapılan kesiler memedeki salgı bezlerinin çoğunun yer aldığı alt bölgelerden yapılır. Dolayısıyla bu operasyondan sonra süt bezlerinin zedelenme  olasılığı yoktur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*