Leke Kreminin Etkisi

Cilt üzerinde çeşitli nedenlerle birlikte oluşabilecek lekeler için kullanılabilecek değişik ve etkili leke kremleri bulunmaktadır. Bu tür leke kremlerini elbette bir doktor muayenesinden geçtikten sonra, doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekmektedir. Ciltte meydana gelen lekenin tipine göre leke kremlerinin etkisi de değişiklik gösterebileceği için lekelerin hangi nedenden ötürü oluştuğunu ve hangi lekelere dâhil olduklarını bilmek yararlı olmaktadır. Leke kremi kullanmadan önce doğal yöntemleri denemiş olmak, sahip olunan cilt sorunlarına çözüm olabilmektedir. Çözüm bulunamadığı durumlarda leke kremlerine başvurmak daha doğru bir seçim yoludur. Bu kapsamda cilt bakımı ve cilt sağlığı konusunda birçok marka mevcut bulunmaktadır. Bu alanda akla ilk gelen marka Sebamed olmaktadır.leke kremi kullanımı, güneş lekelerine karşı krem, leke kremi kullanımının önemi nedir

Sebamed Leke Kreminin Etkisi

Öncelikle bilinmesi gereken bu kremin ciltteki lekeleri yüzde yüz yok etmektedir. Bununla kalmamakta ve ciltte oluşturduğu koruma katmanı sayesinde cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyarak da güneşin cilde zarar vermesine ve güneşten kaynaklanan lekelerin oluşmasına engel olmaktadır. Aynı zamanda ciltteki hücreleri yenileme etkisi de bu leke kreminin etkisi konusunda ciddi ipuçları vermektedir. Bu yenileme sayesinde lekeler ortadan kalkmakta ve en hızlı şekilde cildin sağlığına kavuşmasına yardımcı olunmaktadır. Bununla da yetinmeyen leke kremi, aynı zamanda cildin günlük nem oranını dengelemekte ve böylece cilde kalıcı bir nemlilik kazandırmaktadır. Cildin korunmasını sağlamakta ve kuruluktan kaynaklanan sivilce ve akne gibi sorunların oluşumuna da engel olmaktadır.

Expigment Leke Kreminin Etkisi

Expigment leke kremi, daha çok çiller ve güneş lekelerini gidermek için kullanılan bir krem olarak bilinmektedir. Ciltte soyarak dökme mantığı ile etki ettiği için yanmaya sebep olabileceği söylenenler arasında yer almaktadır. Hassas cilde sahip olan kimselerde daha fazla dökme meydana getirmesi söz konusu olmaktadır. Expigment leke kreminin etkisi, dökülen lekeli cilt hücreleri yerine, aşağıdan normal cilt renginde olan hücreler çıkarak lekeleri yok etme şeklinde bir mantığı ortaya çıkarmaktadır. Çiller için kullananlar genel olarak çok faydasını gördüklerini ifade etmektedirler. Bu kremi kullanmak isteyenlerin mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmaları gerekmektedir. Çünkü içermiş olduğu maddeler uzun süreli kullanılmaları halinde ciddi yan etkilere neden olabilmektedirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*