Lazer Epilasyon Yaptırmanın Zararı Var mıdır?

Lazer epilasyon yaptırma her bayanın hayalindeki vücut temizliği anlamına gelmektedir. Sürekli uğraşmak ve kıllarla savaşmak zorunda kalmak istemeyen bayanlara kesin çözüm üretecek olan bu uygulama gittikçe daha çok talep edilen bir konumdadır. Lazer epilasyon deriye ve kıla renk veren melamin pigmenti maddesinin yok edilmesi için uygulanmaktadır. İnsan vücudunda deri ve göz dışında vücutta başka organımızda melamin pigmenti bulunmaz. Bu yüzden diğer organlar için tehlike arz etmeyen lazer epilasyon yaptırma sadece kıl köklerine etki etmektedir. Deriden daha aşağı tabakaya inmeyecek olan lazer ısısı vücutta iç organlara zarar vermez.lazer epilasyon yapımı, lazer epilasyon zararı, lazer epilasyonun zararı var mı

Genital bölgeye yapılan lazer yaptırma yumurtalılara zarar vermemektedir.  Herhangi bir kanserojen riski taşımayan uygulama yumurtalıklarda kısırlık da yapmamaktadır.  Genital bölge üzerinde zamanla geçebilecek kızarıklık ve izlerin oluşmasında ibaret olacak izler görülebilir. Ancak derinin yavaş yavaş kendine gelmesi ve eski rengini alması ile bu kızarıklıklar yok olacaktır. İç organlara etki etmeyen bu yöntem için vücudun herhangi bir yerinde yaptırmanın zararı yoktur. Lazer epilasyonda melamin pigmentini yok etmeye duyarlı olabilecek uygulamalar yapılması diğer organların zarar görmemesini sağlar.

Doktor kontrolünde yapılacak olan epilasyon işleminde cildinizin yapısı ön planda tutulmalıdır. Cildin rengi, kıl köklerinin yapısı, hastanın kullandığı ilaçlar göz önünde bulundurularak yapılacak işlemde gerekli olan tetkitlerin yapılması uygun olacaktır. Kişinin durumuna göre uygulanacak lazer cihazları farklılık göstermektedir. Ayrıca bunu uygulayacak kişinin gözlük kullanması gerekmektedir. Lazerin yaydığı ışık bu işlemi yapan kişinin gözlerini etkileyeceğinden dikkat edilmelidir. Uygun dozda ve dalga boyunda yapılacak uygulamalar kesin çözüm sunar ve hiç zarar vermez. Çok koyu renkli olan hastalar için lazer dozu iyi ayarlanmalıdır. Özellikle bronzlaşan cildin fazlaca koyu renkte olması yanıklara sebep olacağından risk yaratabilir. Dikkatle yapılması gereken işlemler için lazer dozu doktor kontrolünde ayarlanarak uygulanmalıdır. Hastanın ve uygulamayı yapacak olan kişinin dikkat edeceği durumları iyi algılaması lazer epilasyon yaptırma için uygun ortamı yaratacaktır. Lazer epilasyon her cilde yapılacağı gibi açık renkli ciltler üzerinde daha etkili ve kısa süreli olarak uygulanmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*