Kusursuz görünüm için doğru uygulama

Cildimizde bulunan lekelerden dolayı ve daha güzel bir görünüm sağlamak üzere makyaj uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar elbette ki doğru ve mantıklı olarak tercih edildiğinde kusursuz bir görünüm kazanmak mümkün olmaktadır. Bunun için tercih edilen makyaj malzemelerin kalitesinin önemi kadar, uygulamasının doğru olması ve sıralaması da bir hayli önemlidir. Bunun için sizlere bazı püf noktalar hakkında bilgiler sunacağız.makyaja nasıl hazırlık yapılır, makyaj ile gözleri daha iri gösterme, doğru fondöten uygulaması nasıl yapılır

Makyaja hazırlık

İlk olarak makyajın hazırlık aşaması tamamlanması gerekiyor. Bunun için cilt, kir, yağ ve diğer dış etkenlerden temizlenmesi gerekiyor. Bunun için tonik kullanılabilir. Cilt temizleme losyonları pek çok farklı marka dahilinde tüketicilere sunulmaktadır.

Fondöten kullanımı

Kapatıcıdan önce fondöten kullanımı gerekmektedir. Bazı bayanlarımız maalesef ilk olarak kapatıcı ve sonra fondöten kullanmaktadır. Bu aslında sıralama hatası olup, makyaj hataları kapsamında yer alıyor. İlk olarak doğru ton fondöten seçimi yapılarak uygulama gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kapatıcı

Eğer ki fondöten kullanımından sonra lekeler halen görünüyorsa bu durumda uygun bir kapatıcı tercih edilebilir.

Pudra kullanımı

Kusursuz bir görünüm ve diğer makyaj malzemelerinin etkisinin kalıcı olması, iyi görünmesi ve kendini göstermesi için pudra tercih edilmesi gerekiyor. Eğer ki fondöten üzeri uygulama olacaksa pudranın şeffaf olarak tercih edilmesi gerekiyor. Tek başına kullanılacak pudra ise ten rengine uygun bir tonda tercih edilmesi gerekmektedir.

Gözlerinizi daha büyük ve iri gösterin

Gözleri daha iri göstermek için doğru uygulama gerçekleştirilmelidir. Diğer makyaj uygulamaları bittikten sonra gözlerinizde maskara uygulaması tercih edilerek, daha iri ve büyük gözlere sahip olabilirsiniz. Bunun için ise genel olarak koyu tonlar tercih edilmelidir. Siyah ve kahve tonlarında maskaralar yeterli olabilecektir.

Allık uygulaması

Makyajsızın son rötuşları arasında elbette ki allık önemli bir yere sahip. Yüz hatlarınızı ve elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirebilmek üzere tercih ettiğiniz tonlarda allılar kullanılabilir. Böylelikle kemik yapınızı mükemmel bir şekilde göstererek, makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Dudaklarda mükemmel görünüm

Dudaklarınızı daha gösterişli bir hale getirmek istiyorsanız, koyu tonlar kullanılabilir. Yine mat ve parlak modelleri bulunurken, ruj üzeri parlatıcı da tercih edilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*