Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Kepçe kulak ameliyatı, kulakları olması gerekenden daha fazla dışarıya dönük olan kişilerin yaptırdıkları bir cerrahi yöntemdir. Kulak insanlar için çok önemli bir işlev gerçekleştiriyor olsa da yüz de görsellik açısında da önem arz etmektedir. Bu sebeple kuklada ki şekil bozuklarını tedavi ettirip düzelterek bu kötü ve istenmeyen görüntüden kurtulabilirsiniz.kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Kepçe kulak ameliyatı, narkoz eşliğinde ve ya lokal anestezi ile kişinin isteğine bağlı olarak yapılabilen en fazla bir buçuk saat civarı süren bir operasyon türüdür. Doktorlar bu ameliyata girdiklerinde kulakların kıkırdak bölümünü açarak içeriye doğru alırlar ve kulakların arkasında dikiş atarak kulakları normal bir görüntüye kavuştururlar. Operasyon sonrasında kulaklar hekim tarafından özen ile bandaj yapılır. Kişi birkaç gün sonra tekrar kontrole gelmelidir. Yaklaşık bir hafta sonunda bandajlar çıkartılır ve dikişler alınır. İlk birkaç gün kulak da morluk ve şişlikler görülecektir. Bu da operasyon ile ilgili çok önemli olmayan bir durumdur. Operasyon sonrasında hastalara olası bir komplikasyon durumunu engellemek için antibiyotik kullandırılmaya başlanır. Sargılar açıldıktan sonra hasta bile aynada ki görüntüsüne inanamayabilir. Normal bir kulak şekline getirilen kulakların fazla açısı kapatılmıştır. Bu ameliyatlar hastanelerin fiyat tarifesine göre fiyatlandırılmaktadır fakat genel anlamda 1500 ile 4000 TL arası değişen fiyatlarda seyretmeklerdir. Bu operasyon sonrasında kişi ilk üç ay boyunca kulaklarını darbelerden korumak zorundadır. Olası bir darbe ile dikişler atıp operasyon anlamını yitirebilmektedir. Fakat ilk üç ay geçtikten sonra herhangi bir risk faktörü kalmayacaktır.

Kepçe kulak ameliyatları özellikle büyük şehirlerde çok tercih edilen şekil bozukluğu olan kulakların görüntüsünü düzeltmek için yapılan kolay operasyonlardır. Bu sayede kişiler ruhsal olarak da büyük bir rahatlama yaşarlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*