Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulaklar; yüzün karşıdan bakıldığında yanlarda sınırlarını oluşturan, bu nedenle de kafa ile yaptığı açıları yüzünden duruşu estetik öneme sahip, aynı zamanda duyma fonksiyonuna da katkısı olan, sadece kıkırdak ve ciltten oluşan kıvrımlı bir yapıdır.

Bu kıvrımlar dahi kulak estetiği için önemlidir. Kulakların kafa ile yaptığı açılardan kaynaklanan kepçe kulak problemi çocukluk çağından itibaren görülüp rahatça düzeltilebilecek bir durumdur. Kulakların gelişimini %90 tamamladığı 5 yaşından sonra kepçe kulak ameliyatı planlanabilir. 12 yaşına kadar yapılacak müdahaleler sedasyon ile sonrasında lokal anestezi ile yapılabilir. kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Kepçe kulak ameliyatı yaklaşık olarak 1,5-2 saat sürer ve genellikle hastanede kalmayı gerektirmeyen bir operasyondur. Ameliyattan kulaklarınızı sıkıca saracak bir bandaj ile çıkarsınız ve 2 gün süreyle bu bandaj açılmaz. 2 gün sonra bandajınız açılır ve gerekiyorsa yeniden sarılarak 2 gün daha kapalı kalması önerilebilir. Daha sonra size özel bir bandana verilir ve bu bandana ile 5-7 gün 24 saat süreyle kulaklarınızı kapalı tutmanız istenir. Belki ilk 2 günü ağrılı geçebilen bu operasyon sıklıkla tekrar etmez ve sizi rahatsız eden bu durumdan tamamen kurtulursunuz Kepçe kulak ameliyatı sırasında varsa kulak kıvrımlarınızdaki sorunlarda giderilebilmektedir. Ankara da kepçe kulak ameliyatı olmaya karar verirseniz kliniğimiz arayarak randevu alabilir veya bize mail gönderebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*