Kentsel Dönüşümün Avantajları Nelerdir?

Etrafınızdaki alanları tamamen kapsayacak olan kentsel dönüşüm standartlarınızı yükseltecek yaşam stili ile sizi mutlu edecektir. Kentsel dönüşüm avantajları depreme dayanıklı evler yapılması, gecekonduların göstermiş olduğu kötü görüntülerin ortadan kalkması, yıkılmaya yüz tutan binaların yenilenmesi, güvenli sahaların açılmasının yanında belediyeler tarafından belirlenen harç ve vergilerden muaf tutulmanız bu proje içine giren herkes için uygulanacak avantajlardır. Zamanla yıpranmış evlerinizi siz tek başınıza onarmak istediğinizde bir hayli pahalı olacaktır. Zaten belediyeler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu alanın proje içine girdiği için buna izin vermeyecektir. Bu yüzden en güzel yaşam biçimini oluşturacak olan bu sisteme katılmak size birçok artılarla geri döneceğinden emin olabilirsiniz. kentsel dönüşüm, kentsel dönüşümün faydaları, kentsel dönüşüm neler sağlar

Kentsel Dönüşümden Nasıl Yararlanılır?

Risk alanlarını yok etmek için planlanan kentsel dönüşüm sadece risk raporu olan alanlar için uygulama yapılacaktır. Bu aşamada hak sahipleri kendilerine ait olan yerlerin tapuları ve kimlik belgeleri ile birlikte belediyelerinden alınacak risk raporları ile birlikte başvuru yapabileceklerdir. Yapılacak olan binalar içinde oturan kişiler eğer kiracı ise kira bedelleri kadar ödenek alarak kendilerine başka bir yerde ev bulacaklardır. Yalnız burada kiracı olduğuna dair ispatlaması gereken durumlar vardır. Söz konusu hak sahibi kendini ispatladığında bu bedeli alacaktır. İmkânları sınırsız olan bu kapsamda kimsenin zor durumda kalmaması için gerekli olan ortamlar hazırlanmıştır. Kentsel dönüşüm güvenli bir şekilde ilerleyecektir.

Kentsel Dönüşüm Yasası

Kentsel dönüşüm yapılmak istenen yerler önceliğinde risk alanları için geçerlidir. Risk alanları teşkil eden konutların ve sosyal kurumların başka yerlere taşınması ve yeniden konumlanması için çalışmalar yapılmaktadır. Mülk sahipleri % 50 faizle alacakları kredileri kullanabilir ya da kiracı iseler 18 ay boyunca kira alabilirler. İskanlı, kat irtifaklı, gecekondular, kaçak yapılar bu dönüşümden yaralanabilir. Kentsel dönüşüm binaların yeniden inşası 2/3 çoğunlukla sağlanabilir. Avantajlı olduğu kadar modern binalar içinde yaşam şekliniz de değiştirecek lan bu gelişme geleceğinizi kurarken yardımcı olacaktır. Sağlıklı alanalar içinde çocuklarınızı büyütmek etrafınızdaki sorunlu alanları yok etiğinizde daha kolay olacaktır. Gelişime destek vermek siz de başvuruda bulunmalısınız.

Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm projelerinde hak sahiplerine birçok imkân tanınmaktadır evleri yapılana kadar kira ödemek zorunda olanlar için 18 ay boyunca kira yardımı yapılması bu projeye teşvikleri artırmaktadır. Projenin mutlu eden diğer bir tarafı ise binanız sizin istediğiniz şekilde kendi arazinizin üzerine yapılıyor ve anahtar teslim olanağı ile dairenize ister oturma isterseniz kiraya verme olanağına sahip oluyorsunuz. Kredi ile satın aldığınız evlerinizi de bu sürede kiraya vererek isterseniz kira ile kredi masraflarını karşılama olanağına sahip oluyorsunuz. Kentsel dönüşüm sağladığı bu avantajlarla ülkemizde gecekondu mahallelerinde ilgi görmüş ve insanlar artık daha lüks dairelerde yaşamak için proje için başvuru olanaklarını hızlandırmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*