Karın germe ücretleri ne kadar?

Karın germe ameliyatları çoğunlukla hastanelerde gerçekleştirilmesi gereken ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda sıklıkla genel anestezi tercih edilmektedir. Bununla birlikte mini karın germe operasyonları için sedasyon ya da lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Bu duruma karar verilmesi, yapılacak işlemlerin ayrıntılarına, cerrahlara ve hastaların seçimlerine göre belirlenmektedir. Estetik karın germe ameliyatları yapılacak operasyon büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 2-3 saat sürmektedir. Bu nedenle de karın germe ücretleri değişiklik göstermektedir.karın germe ücreti, karın germe estetiği, karın nasıl gerilir

Ameliyat Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Ameliyat sıklıkla iç çamaşırının altında gizlenebilecek ve göbeğin 8-10 cm altında kalacak şekilde kesi hattı yapılmasıyla başlamaktadır. Daha sonra göbek çevresine göbek deliği transferinin yapılması için ikinci kesi yapılır. Ameliyat sonrasında ise hemen hastaya uygun korse giydirilmektedir. Ameliyat sonrasında karın çevresinde baskılı bir sargı olacağından dikkatli davranılmalıdır. Bu sargılar ameliyattan sonra oluşacak şişme ve kanamaları azaltmak içindir. Bunlara ek olarak cilt altına yerleştirilen 2 adet dren tüpleri bulunmaktadır. 24-48 saat içerisinde bu tüpler alınmaktadır.

Ameliyat sonrasında dizlerin arkasında 1-2 yastık bulunmaktadır. Bu yastıklar sayesinde bacakların bükülü olarak kalması sağlanmakta ve karın bölgesinde oluşacak gerginlik azalmaktadır. İlk birkaç günde karın bölgesinde oluşacak gerginlik sebebiyle eğik bir şekilde yürünmesi gerekmektedir. Daha sonra ise aşamalı şekilde yavaş yavaş dik konumda yürünebilmektedir. Yapılacak tüm bu işlemler için gereken karın germe ücretleri hastanın durumu, işlem yapılan hastane, doktor gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*