İmplant Ağıza Nasıl Yerleştirilir?

Aldığımız bu besinleri ise mideye göndermeden önce ağzımızda dişlerimiz aracılığı işe çiğneriz. Dişler ayrıca konuşmamızı da etkiler. İşte bu ve daha bir çok sebepten ötürü dişlerimiz ve ağız sağlığımız çok ama çok önemlidir.  En kötü durumlarda ise diş kökü kaybedilir. İşte böyle durumlarda implant uygulamaları gerçekleştirilir. İmplant yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyen kurallarıdır. Sterilize olmuş aletler, doktorun kişisel bakımı ve kliniğin temizliği bu konuda çok önemlidir. Çünkü kapılabilecek ufak bir enfeksiyon, hastanın durumunu çok daha kötü bir hale getirebilir. Yaşamak için vücudumuz çeşitli minerallere ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Bu vitamin ve minerallerin çoğunu besinlerden alırız. Bu yazımızda ise implant nasıl yapılır ona bakacağız.implant nasıl yapılır, implant uygulaması nasıldır, implant nasıl uygulanır

İmplantın Yapılışı

İmplantların temel görevi, zarar görmüş olan diş kökünün yerine geçerek, diş kökü görevi görmektir. İmplantlar titanyumdan üretilirler ve bir ömür sorun çıkarmamak için yerleştirilirler. İmplantlar sorun çıkartmamaları için titanyumdan üretilir. Bir kaç aylık bir süre sonrasında ise implant, diş kökünün yerine alır ve çeneye tamamı ile oturur. Bu işlemden sonra ise protez diş, implantın üzerine yerleştirilir. İmplantın yapılabilmesi için ilk önce implantı destekleyecek bir çene kemik yapısının ve sağlıklı diş etlerinin olması gerekir. Eğer bu mevcut değil ise, ek bir kaç cerrahi kemik operasyonu ile implantın gerçekleştirilebilme başarısı çok yüksek oranda arttırılabilir.

Fiyatlar

Diş önemi, implant nasıl yapılır, gibi konulara baktık. Tabi ki bu bu işlemin bir bedeli var. Fakat bu fiyatlandırmalar sabit değil. Çünkü implantın yapıldığı sıra da oluşabilecek ek problemler, çıkacak ek sıkıntılar ve yapılan ek işlemler ücreti değiştirebilmektedir. Bu ek sıkıntılar ve ücretler hariç Türkiye Dişhekimleri Birliğinin yayınladığı bir fiyat listesi bulunmaktadır. Bu fiyatlar, her ne kadar tam fiyatları göstermese de, diş hekiminin tek bir diş için ve sadece o operasyon için alacağı fiyatı gösterir. Bu fiyatlara yapılan ek işlemler ve diğer sıkıntılar dahil değildir. İşte bu yüzden kesin fiyatlar için diş hekimi ile görüşülmesi, bir ön muayene gerçekleştirilmesi ve fiyatın alınması en doğru olanıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*