Göz Çevresi Bakımı Sonrası

Gözler bizim dünya ile olan bağımızı güçlendiren, bütün güzellikleri görmemizi sağlayan en önemli organlarımızdan birisidir. Vücudumuz da gerçekten gözler, hayati önem taşıyan bir yapıya sahiptir. Derler ya hep gözler kalbin aynası diye evet çok doğru, ama bunun yanın da görüntüsünün de çok iyi olması gerekir. Bunun için de sağlıklı gözlerimiz ve bakımlı bir göz çevremiz olmasını herkes istemektedir. Günümüz de birçok yöntem mevcuttur.göz çevresi bakımı, göz çevresi kremi, göz bakım kremleri

Göz çevresi bakımı sonrası,  göz çevresinde yapılan uygulamaların ardından bu bölgede bulunan kasların sıkılaştırılması ve bölgede yağ tutma becerilerinin tekrar eskisi gibi olmasını sağlamak amaçlanır. Genellikle bu göz bakımı uygulamalarından sonra hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz, makyajda yapılabiliyor. Bunun dışın da hem uygulamalardan sonra, hem de göz problemleri hiç yaşamadan önce tedbir amaçlı bazı şeylere dikkat etmek gerekir.

  • Öncelikle göz ve göz çevremizin temizliği çok önemlidir, dikkat etmemiz lazım
  • Göz çevresiyle ilgili sorun yaşadığınız da ameliyat ya da uygulamalar sonucunda doktorun söylediği ürünleri kullanarak bakıma devam etmek, bunun için de bitkisel içerikli ve ilaç bazlı ürünleri tercih etmeniz gerekir
  • Uygulamalardan önce ve sonra gözlerinizi tahriş edecek tarz da ovalamamak gerekir, bu durum var olan ya da tedavi uygulanmış cilde zarar verecektir.
  • Makyaj sonrasın da göz ve göz çevresin de bulunan makyajı temizlemeliyiz ve makyajla kesinlikle uyumamalıyız
  • Genelde yüzümüzün üstüne yatmamalıyız, bu şekilde kırışıklar daha belirgin bir hal alacaktır.
  • Uygulamalardan sonra güneşe daha az çıkmalıyız ve güneş gözlüğü kullanınız

  Bu önerilerin dışında cildimizin bol oksijene ihtiyacı vardır bunun için uzun uzun yürüyüşleri tercih edebilirsiniz. Sağlıklı besinler tüketmek, mesela havuç, maydanoz gibi sebzeler göz sağlığı ve cilt için son derece önemlidir. İçerdiği K ve A vitaminleri sayesin de cilde yarar sağlar. Göz çevresi bakımı sonrası, bol bol su içmek lazım, göz çevresini sürekli nemlendirmek, peeling uygulamaları da güzel sonuçlar vermektedir. Düzenli bir uyku sistemi getirmelisiniz hayatınıza daha fazla gözaltı problemi yaşamak istemiyorsanız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*