Göğüs Büyütme İşleminin Yapımı

Göğüs büyütme tıbben silikon implant olarak da adlandırılan protezler desteğiyle veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü bayanların istenilen boyuta getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan ameliyata verilen addır.

Kimler göğüs büyütme yaptırabilir?

Genelde bu ameliyat memelerinin küçük olduğunu düşünen bayanlarda vücut hatlarındaki orantısızlıkları özelliklede kalça ve göğüs oranını düzeltmek için ameliyat yaptırılır. Göğüs büyütmek için kullanılan ve göğüs silikonu olarak ta bilinen meme protezleri içerik, şekli ve yüzey yapısı açısından incelediğimiz zaman 2 gruba ayrılır. Bunlar yuvarlak ve anatomik olarak ikiye ayrılmaktadır. FDA yoğun klinik çalışmaların ardından silikon içeren meme protezlerin herhangi hastalığa ve ya kansere yol açmadığını tespit etmiştir ve tüm dünyaya duyurup kullanımını serbest bırakmıştır. Göğüs silikonu güneş ve el kremleri, sabunlar, ter önleyici deodorantlar işlenmiş gıda gibi günlük hayatta kullandığımız maddelerin içerisinde bulunmaktadır bu neden alerji nadir görülebilecek durumdur.göğüs büyütme yöntemleri, göğüs nasıl büyür, göğüs büyütme

Operasyon hakkında;

Ameliyat daha iyi olması için,  genel anestezi altında ameliyathane koşullarında yapılmalıdır. Genel olarak ortalama bir saat sürer. Seçilecek kesi yerlerine göre koltuk altı, meme altı kıvrımı, meme başı kenarı deriye kesi olarak yapılabilir. Son kesi yeri daha kabul görmüş değildir. Kesi yerlerinde mutlaka iz kalır. Protez meme dokusu arkası veya göğüs kası arkasına konulabilir. Uygulamanın avantajı ve dezavantajı vardır bunları ameliyat sonra değerlendirmek gerekir. Ameliyat sonrası birkaç hafta ağrı veya yorgunluk hissedilebilir. Pansuman düzenli olarak yapılmaktadır, bu dönemde sporcu sütyeni dediğimiz özel bir sütyen giydirilmelidir. Bu sütyen en az 2 aya yakın kullanılmalıdır. Doktorun gösterdiği masaj titizlikle her gün uygulanmalıdır. Peki, göğüs büyütme fiyatları hakkında ne söylenebilir?

Değişkenlik gösterebilir;

Avrupa’da Göğüs büyütme fiyatları  çok yüksek olduğundan dolayı ülkemize Fransa, Almanya, Kanada ve Avusturalya’dan birçok insan göğüs büyütmek için geliyorlar. Fiyatlar takılan silikonun kalitesine göre değişiyor ve birde yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatı yapılacak ise de ayrı bir fiyat karşımıza çıkıyor. Fiyatlar göğüslere ne kadar bir dolgunluk uygulaması yapılacağı ile çok yakından ilgilidir. Dolgunun miktarı fazla olursa fiyatı da artacaktır. Bu nedenle hafif bir dolgunluk isteyen hastayla belirgin bir büyüme isteyen hastanın arasında ücreti farklı olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*