Estetik Diş Hekimliği Neler İle İlgilenir?

Diş hekimliği fakültesinden mezun olup da yalnızca standart diş hekimi mezunu olan insanlar sizlerin aklınız da olan diş ile ilgili olan bir çok şeyi yerine getirebilmektedirler. Ancak estetik diş hekimliği ile normal diş hekimlerini ayıran çok radikal çizgiler vardır.

kemik törpüleme işlemi, estetik diş hekimliği, estetik diş tedavi ücretleriÖncelikle estetik diş hekimliği yapmak isteyen kişi, diş hekimliğinden mezun olduktan sonra bu dal üzerine yoğunlaşması gerek ve gerçekten ömrünün birkaç yılını işin estetik kısmı için ayırmak zorundadır. Estetik diş hekimliği yapan kişiler protez diş, protez çene gibi çok ciddi olan tedavileri gerçekleştiren kişilerdir. Özellikle protez çene, ya da çene bölgesin de ki kemikle ilgili olan cerrahi müdehaleler de estetik diş hekimliği yapan kişiler devreye girmektedir. Bu hekimler yalnızca protez diş ya da protez çene tedavileriyle ilgilenmezler. Bu doktorlar sizlerin daha güzel bir gülüş elde etmesi için ellerinden gelen tüm imkanları ortaya koymak için varlardır ve bu yüzden bu mesleği yapmaktadırlar. Estetik diş hekimliği yapan kişiler, sizlerin ön dişleriniz de ki bozuklukları, lekeleri, çürükleri ellerinde bulunan (hepsi aynı teknoloji şartlarında çalışmaya bilir.) teknolojileri sizlerin istek ve arzuları üzerine kullanırlar ve memnun kalmanızı sağlarlar. Ancak bu hekimlerin yaptıkları işin içine estetik cerrahi de dahil olduğu için, estetik diş tedavi ücretleriniz beklediğinizden çok daha üst seviye de olabilir. Çünkü isteklerinize göre doktorlar size cerrahi müdehalede bulunmak zorunda kalabilirler. Örneğin alt çeneniz üst çenenizden daha uzun ve üst çenenize baskın olabilir (Sakıb Sabancı çenesi denir.) Bu durum sizi çok rahatsız edebilir ve bu çene bozukluğundan kurtulmak isteyebilirsiniz.

Böyle bir durum da standart bir diş hekimindense, estetik diş hekimliği yapan bir doktor tarafından bıçak altına yatmanız sizin için daha garanti olacaktır ve zaten böyle bir işlemi size estetik diş hekimi yapacaktır. Çene kemiğiniz de yapılacak olan kemik törpüleme işlemi, çenenin geriye çekilmesi işlemi, tüm bu tedaviler çok büyük cerrahi müdehaleler isterler. Bu yüzden estetik diş hekimleri ile standart diş hekimleri arasında böyle büyük çizgiler vardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*