Erkeklere Lazer Epilasyon Tekniği

Zamanımızda kadınlar kadar erkeklerde kişisel bakımlarına önem vermektedir. Özellikle genç nesil buna çok dikkat etmektedir. Teknolojinin getirdiği faydalardan erkeklerde, kadınlar kadar kişisel bakımları için faydalanma çabasındadırlar. Ve konu istenmeyen tüyler olunca; vücut temizliği için erkeklerde kadınlar kadar güzellik ve epilasyon merkezlerinin kapılarında beklemeye başladılar. Böyle bir fırsatı kaçırmak istemeyen beyler tabiri caizse dişlerini sıkıp bu acıya katlanmaktadırlar. Özellikle modellik yapan ve sporla uğraşanların tercih ettiği bir yöntemdir.lazer epilasyon uygulaması, erkeklere lazer epilasyon yapımı, erkekler için lazer epilasyon

Erkeklerin vücutları hormonel olarak kıllanmaya daha müsaittir. Durum böyle olunca; Erkelere Lazer Epilasyon beylerin imdadına koşmaktadır. En fazla tercih edilen bölgeler; sakal üzeri (elmacık kemiği), kaş arası, ense, boyun, ellerde ki tüyler, omuz, sırt ve göğüstür. Lazer epilasyon yöntemi ile 5-8 seans gibi bir süreçte sonuç alınabileceği gibi; uygulama ilk 3 seanstan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi de mümkündür. Bu kişinin kişisel tercihine kalmıştır. Bu seanslara girmeden önce kişiler bir cilt uzmanına danışarak gerekli cilt testini yaptırdıktan sonra, ten rengine göre bir cihaz seçmelidirler. Bunların yanında lazer epilasyon yaptırmadan önce şunların bilinmesi gerekmektedir.

Sara hastaları için lazer epilasyon uygulaması uygun değildir. Verimli bir sonuç alabilmek için;  daha önce de belirttiğimiz gibi ten rengi ve kıl rengi önemlidir. Beyaz kılları gören bir cihaz bulabilmek oldukça zordur. Lazer epilasyon yapılır denilen her yerde uygulama yaptırılmamalıdır. Çünkü cilde temas eden lazer ışığı ve yanlış cihazlar sonucunda, cilt yapısı zarar görebilir. Fakat kadınlara oranlar daha sert ve koyu renkli kıl yapısına sahip olan erkeklerde lazer epilasyon işlevi geçmişe göre daha acısız ve rahattır. Omuzlarda, sırt kısmında çıkan kıllardan rahatsız olanlar, yüzde jilet kullanılmasından dolayı elmacık kemiklerinde çıkan düzensiz kıllardan kurtulmak isteyenler, göğüs kısmında ki veya vücudunun herhangi bir bölgesinde ki kılları hayatından çıkarmak isteyen beylerin çözüm yolu ise; Lazer Epilasyondur. Lazer epilasyon işlemi ile kadınlar ve erkekler daha temiz ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmaktadırlar. Ve her an rahatlığın tadını çıkarmaktadırlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*