En Kolay Vize Alınan Ülkeler

Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin en çok düşündüğü konulardan biri şüphesiz ki vize olmaktadır. Vize alırken pek çok prosedürle karşılaşılabilmektedir. Ancak bazı ülkeler var ki vize verirken istenen şartları daha esnek tutmaktadır. Peki bunlar hangi ülkelerdir?vize alınan ülkeler, kolay vize alınan ülkeler, kolay vize veren ülkeler

  1. Slovakya

Orta Avrupa’da yer alan Slovakya, doğası ve vadileri ile Avrupa’da görülmesi gereken ülkelerden biridir. Elbette Avrupa tatili denince akla ilk gelen ülkelerden biri değildir ancak kolayca vize alınabileceği göz önünde bulundurulduğunda oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

  1. Norveç

Huzurlu ve sakin şehirleri, bembeyaz dağları ile Norveç mutlaka görülmesi gereken ülkelerden biridir. Üstelik vize almak için yalnızca maaş bordrosu ya da banka hesabı yeterlidir. İstanbul’dan direkt uçuşlar ile Oslo’ya inebilir ve bu harika ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

  1. İtalya

Sanatın ve sanatçıların ülkesi olan İtalya şüphesiz ki Avrupa’nın en harika ülkelerinden biridir. Eşsiz müzeleri, binlerce yıllık yapıları ile İtalya kültür turizmi için uygun bir tercih olacaktır. İngiltere, Fransa gibi ülkelere oranla vize alınması daha kolaydır.

  1. Yunanistan,

Yanı başımızda olan Yunanistan da kolay vize alınabilecek ülkelerden biridir. Başkenti Atina, antik kentleri, Beyaz Kule ve Mustafa Kemal Atatürk’ün evi gibi yapıları ile görülmeye değer bir ülkedir. Hem yaz hem kış hem de kültür turizmi ile Türkiye’den gidilebilecek en uygun ülkelerden biridir. Mikanos, Girit ve Santorini gibi dünya çapında ünlü adalarıyla oldukça popülerdir.

  1. İspanya

Tarihi ve doğal güzellikleri ile Avrupa’nın en önemli ve değerli ülkelerinden biri olan İspanya için de vize almak diğer ülkelere oranla kolaydır. İspanya vizesi için gerekli evrakların hazırlanıp konsolosluğa sunmanız çoğunlukla yeterli olmaktadır.

  1. Meksika

Meksika’dan vize almak hem çok kolay hem de oldukça hızlıdır. Bu yönüyle Türkiye’den pek çok seyahat sever Meksika’yı sıkça tercih etmektedir. Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulurken diğer pasaport türlerine sahip olanlar için vize zorunluluğu vardır. Ancak başvuru için gereken evraklar hazırsa konsolosluğa başvurarak kısa sürede vize almaya hak kazanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*