En İyi Seyahat Filmleri

Bazı zamanlar gelir ki kendimizi yollara atıp uzun bir seyahate çıkmak isteriz. İşte bu tür dönemler yaşayanlar için izlenmesi gereken filmler.seyahat filmleri, en iyi seyahat filmleri, seyahat filmleri tavsiyesi

Seven Years In Tibet

1997 yapımı film gerçek bir hikayeden ele alınarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Brad Pitt’in başrolünde olduğu film bir dağcının hikayesini ele almaktadır. 1939 yılında Nazilerin de desteğini alarak Himalayalar’a tırmanma hedefi olan dağcı daha sonrasında İngilizler tarafından rehin alınır. Bir şekilde bu rehinlikten kurtularak Lhassa’a varır ve hikayesi böylece başlar.

Into The Wild

Bu tür filmler arasında şüphesiz en ön plana çıkanı da 2007 yapımı Into The Wild filmidir. Crhistopher iyi bir okuldan mezun olmuş ve ailesi de oldukça varlıklı bir gençtir. Fakat o tüm bunları istememekte doğayla iç içe olmak istemektedir. Alaska bölgesinde özgürlüğe adım atan Crhistopher’in hayatı sizi de oldukça içine çekecek. Tamamen gerçek bir hayattan ele alınarak yapılan bir film daha.

Sideways

2004 yapımı film Miles ve Jack adlı iki arkadaşın hayatını ele alıyor. Bu iki arkadaş oldukça yakın olmalarına rağmen aynı zamanda oldukça zıt karakterde de iki isim. Jack’in evlenecek olması sebebiyle de California sahillerinden, Santa Barbara County’e uzun ve eğlenceli bir yola çıkarlar.

Wild

2014 yapımı film genç bir kadının hayatını ele alıyor. Cheryl adlı baş karakterimiz hayatının oldukça sıkıntılı bir evresindedir. Bu sıkıntılardan uzaklaşmak için de 1.100 kilometrelik bir yola çıkmaya karar verir. Bu yolculuk sırasında da hem bu zamana kadar yaşadıklarını düşünecek aynı zamanda da yeni insanlarla tanışma fırsatı bulacaktır.

Almost Famous

William hayatındaki tek tutkusu müzik olan bir kişidir. Bir gün müzik dergisi Rolling Stone’dan rüyasında bile zor göreceği oldukça güzel bir teklif gelir. Bu teklif William’ın da hayranı olduğu bir müzik grubuyla turneye çıkmaktır. William bu turne esnasında yaşadıklarını makaleye dökecektir. William için bu evre oldukça değişik geçecektir ve bu zamana kadar hayatı boyunca çıkarmadığı dersleri bu turne esnasında çıkaracaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*