En İyi Dedektif Dizileri

Dedektiflik konusu dizi ve filmlerde her zaman dikkat çekici bir konu olmuştur. İşte bu türün en iyileriyle sizi karşı karşıya bırakıyoruz.

Sherlock

Sherlock dedektif dizisi denildiği vakit akla ilk gelen dizidir. IMDB’de 9.1 puana sahip olan Sherlock dizisi Sherlock kitaplarının uyarlamasıdır. Birçok kişiye göre de olabilecek en iyi uyarlamadır. Romandan farklı olarak dizi 21.yüzyılda tamamen modern dünyada geçmektedir.en iyi dedektif dizileri, yabancı dedektif dizileri, izlemeniz gereken dedektif dizileri

True Detective

IMDB’De 9.0 puan gibi yüksek bir puana sahip olan bir diğer dizi de True Detective. Diziyi güzel kılan noktalardan bir tanesi de her sezon farklı oyuncu kadrosu ve konuyu işlemesi. Dedektif dizileri arasında değil birçok dizi arasında da en karanlık dizilerin başında da geliyor.

Fargo

IMBD’de yine 9.0 puanıyla ön plana çıkan Fargo da aynı adlı filmden esinlenerek ortaya çıkmış bir dizidir. Emmy ödülleri de dahil birçok farklı alanda ödül de alan dizinin konusu Malvo adlı kiralık katilin Lester adlı geçmişi başarısızlıklarla dolu kişinin hayatına yaptığı dokunuşlardır. Malvo ve Lester tanıştıktan sonra bir daha hiçbir şey Lester için aynı olmayacak.

Mindhunter

Son dönemlerin en popüler dizilerinden bir tanesi olan Mindhunter’de da konu 1970’lerde geçiyor. 1970’lerde iki FBI ajanının suçlularla mücadelesini ele alıyor. Bu iki ajan onlarla empati kurup yeniden suç işlemelerinin önüne geçerken tabii bazı tuhaf olaylar da meydana geliyor.

Luther

Oldukça beğenilen Luther dizisi bu sebeple Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülün de sahibi oldu. Dizinin ana karakteri olan Luther oldukça sert yapılı fakat bir o kadar da zeki bir dedektiftir. Dizinin birçok bölümünde olayları nasıl çözdüğü konusunda şaşıracak ve ona hayranlık duyacaksınız.

Broadchurch

Üçüncü sezonu en çok izlenen suç dizisi olan Broadchurch da bu listenin iddialı yapımlarından. Broadchurch kasabası ülkenin en şirin ve suç oranının en düşük olduğu kasabadır. Fakat bir gün gazete dağıtan küçük bir çocuğun ölüsü sahilde görülür. İlk başta bu bir kaza olarak görülse de daha sonrasında cinayet olduğu ortaya çıkacaktır ve dizide konular bu şekilde ilerler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*