Dudak Çevresi Kırışıklık Sebepleri

Dudak kırışıklıklarının oluşmasında en önemli faktör yaş alınmasıdır. Dudaklarımız ve ağız çevremiz vücudumuzun diğer bölgelerine oranla daha hızlı kolojen kaybına uğrar. Ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar yüzümüze ilk oluşan kırışıklıkları meydana getirir. Ağda ile dudak çevresinde bulunan tüyleri almakta bu kırışıklıkların erken yaşlarda görülmesine neden olabiliyor. Sigara kullanımı, güneş ışınları hatta genetik nedenlerle dudak çevresi kırışıklıkları bazı insanlarda daha erken görülebilir.dudak çevresi kırışıklığı, dudak kırışıklığına çözüm, dudak çevresinin kırışması

Dudak Çevresi Kırışıklıkları Tedavi Yöntemleri

Kozmetik mağazaları kırışıklık süresini yavaşlatmakta ve var olan kırışıklıkları azaltmakta kullanılan kremlerle dolu. Ayrıca cilt dolguları, botoks ve kimyasal peeling gibi diğer yöntemlerde bu kırışıklıklarla savaşmak için kullanılan diğer yöntemler arasında yerini alıyor. Fakat bu tedavi yöntemleri pahalı fiyatları nedeniyle her zaman kullanılamıyor. Dudak çevresi kırışıklıkları azaltmak için bazı doğal tedavi yöntemleri kullanılabilir.

Susuz Kalmayın

Toksinleri vücudunuzdan hızla atabilmek için suya ihyacınız vardır. Her gün belirli miktarda su içmeyi alışkanlık haline getiriniz. Bu cildinizin kaybettiği esnekliği geri kazanmasına yardımcı olur. Günde 8 bardak su içmeye özen göstermelisiniz. Su sadece cildimiz için değil diğer organlarımız içinde hayati önem taşır.

Sigarayı Bırakın

Ciğerlerinize ve diğer organlarınızı zehirleyen bu meretten hemen kurtulun. Tercih sizin diğer zararlarının yanı sıra kırışıklıkların erken yaşlarda oluşmasına neden olan sigaramı yoksa sağlığınız mı daha önemli buna karar vermelisiniz.

Dudak Kremi Kullanın

Dudaklarda meydana gelen kuruluk ciltte buruşmaya buda ileriki zamanlarda kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Dudak kremi kullanarak buruşmanın önüne geçmeniz mümkündür. Her zaman yanınızda bir dudak kremi bulundurun ve kuruluk hissettiğinizde hemen kullanmalısınız.

Üst Dudağınıza Ağda Yapmayın

Üst dudakta tercih edilen ağda zaman içerisinde cildinizi incelterek bu bölgenin daha kolay kırışmasına neden oluyor. Sık olarak ağda kullanıyorsanız bunu azaltın ve ya tamamen bırakarak başka bir yöntem kullanmalısınız. Lazer epilasyon dudak üstü tüylerinden tamamen kurtulmak için ideal bir çözümdür.

Ölü Deriyi Periyodik Olarak Temizleyin

Bir kaba zeytinyağı koyarak üzerine şeker ekledikten sonra karıştırınız. Bu karışımı bir bez yardımıyla dairesel hareketlerle üst dudağınıza uygulayın. Bu ölü hücreleri temizleyeceği gibi kan dolaşımını da artırmaya yardımcıdır. Karışımı uyguladıktan sonra bol su ile durulayın ve dudak kremi sürünüz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*