Diş teli fiyatları neye göre farklılık gösterir?

Ortodonti yani diş teli uygulaması ağız ve diş sağlığı adına yapılan son derece doğru ve güvenilir bir tedavi yöntemidir. Günümüzde hemen hemen ağız ve diş yapısında bozukluk olan milyonlarca insan diş teli tedavisi görüyor. Yaklaşık beş yıldır artık toplum tarafından kabul görmüş bir diş tedavisi yöntemidir. Ortodonti aslında başlı başına bir bilim dalıdır ve yalnızca dişteki değil alt ve üst çenedeki diş bozuklukları ile de ilgilenir. Bu bilim dalındaki amaç diş ve çene yapısındaki eğrilik ve bozuklukları tedavi etmektir. Bu tedavi süreci ise diş hekimleri tarafından yapılır ve hastalara göre uygulanan ortodonti tedavisine göre diş teli fiyatları belirlenir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Öncelikle size hangi tedavinin uygulanacağı belirlenir. Bu tedavi yönteminin belirlenmesinde hekim kadar sizin fikriniz de önemlidir. Hekiminiz size uygulama yöntemlerini ve fiyatlarını ve size sunacağı konforu anlatır, önerisini sunar ve seçim size bırakılır. Klasik ve indirekt yöntemler arasında da fark vardır. Birisi klasik bir uygulama olup tedavi hasta üzerinde yapılır. Ve diş teli bu esnada takılır. Diğeri ise bilgisayar üzerinde diş ölçümleri yapılır ve hazır braketler oluşturulur. Diş üzerine hazır olarak yapıştırılır ve kısa bir zaman alır. Bu uygulamaya göre hekiminiz size ödeyeceğiniz diş teli fiyatları hakkında bilgi verir.

Diş teli fiyatları yalnızca uygulama yöntemine göre değil seçtiğiniz ürün çeşidine göre de değişir. Porselen, şeffaf, metal ve paslanmaz çelik diş teli çeşitleri vardır. Bu ürünler arasında fiyat farkı vardır. Aslında hepsi de son derece güvenilir ve dayanıklı ürünlerdir. Ancak bazı hastalar için bu süreçte ürünün sağladığı estetik görünüm çok önemlidir. Buna önem veren hastalar ise daha çok porselen ve şeffaf diş teli modellerini tercih ederler. Telsiz tedavide de fiyat farkı vardır. Paket halinde alınan bu ürün iki haftaya bir değiştirilmelidir. Dişin arka kısmına uygulanan yöntem fiyatları da farklıdır. Genel olarak hekimler arasında sunulan fiyatlar arasında çok büyük uçurumlar yoktur. Devamlı hastaları olanlar indirim ve ödeme farklılıkları sunabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*