Bu Yaz Sezonu Pembe Dudaklar Moda

Makyaj birçok bayanın olmazsa olmazıdır. Özellikle makyaj konusunda dudaklar, bir kadın için en önemli detaylardan biridir. Her sene ve sezonda değişikliğe uğrayan moda ve renkler, 2020 yaz sezonunda kendini oldukça ışıltılı gösterecek gibi görünüyor.

 Uluslararası bir Kozmetik markası ve lideri olan L’Oreal Paris‘in tasarımcısı Eva Yen, bu yaz sezonunda pembe rujların moda olacağını belirtti.pembe dudak, dudak rengi modası, pembe dudak modası

 Peki trend neden pembe renk?

Pbe pozitif enerji iletmekte olan çok yumuşak bir renktir. Sezon değişikliklerinde, özellikle, baharın gelmesi ile insanlar kendilerini mutluluk saçan renkler ile kuşatma çabasına giriyor. Pembe ise bunun için en ideal renk. Ayrıca pembe rengi gösterişli çok hafif ve büyülüdür. 2020 yaz modası rengi olan pembe hem moda dünyasında hem de Kozmetik alanında öncülük ediyor. Bu yaz pembe rujlar moda olacak.

 Cilt tonuna uygun olan pembe Ruj nasıl seçilir?

Bunun için öncelikle cilt tonunuzu bilmeniz gerekmektedir. Eva Yen’e göre, maalesef tüm zil tonlarını uyumlu bir pembe ruj bulunmamaktadır. Eğer cilt tonunu soğuk grubuna dahil ise (Geç kararan cilde, Açık saç ve göz rengine sahipseniz) ahududu tonlarını tercih etmelisiniz.

Ancak aksi şekilde sıcak grubuna dahildir cilt tonuna sahipseniz ( çabuk kararan, esmer, koyu göz renkli) Eva Yen tarafından cildiniz ile uyumlu olan çekici pembe dudak ruju kullanmanız öneriliyor. Bu, koyu tenli cilde sahip olan bayanların dudaklarında parlak bir görünüm yaratmasına yardım edecek.

Pembe ruj ile hangi göz farı uyumludur?

Eva Yen, bunun sizin nasıl bir görünüm istediğinize bağlı olduğu belirtti. Parlak Unutulmaz ve cesur bir karakter yaratmak istiyorsanız pembe ruj ile çelişen yeşil ve Turkuvaz renklerinde göz farı kullanabilirsiniz. Leylak tonları ile de göz gölgeleri oluşturabilirsiniz. Günlük yapılan makyajda pembe ruja daha sakin ve doğal tonlar eşlik etmelidir. Bu şekilde dudaklarınız yüzünüzü vurgulayan önemli ayrıntı olacaktır.

Pembe ruj ile makyajın daha iyi olması için ne yapılmalıdır?

Astar ve kalın kirpikler pembe rujun en iyi tamamlayıcısıdır. Daha gösterişli olmak için manikür yapmayı unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*