BOTOKS HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER!

Botoks ilk olarak gözde şaşılığın giderilmesinde kullanılmış ve daha sonra boyun eğriliği, tetanoz gibi hastalıklarda denenmiştir. Yüzdeki kırışıklıkları giderdiği fark edilince de meşhur olmuş ve neredeyse günlük kullanılan kozmetik araçlar kategorisine girmiştir.botoks nedir, botoksun kullanım alanları, güzellik sırrı botoks

Botoks Nasıl Yapılıyor?

Botoks çok ince iğne uçlarıyla kırışıklık olan bölgedeki kaslara direk uygulanmakta ve bu kasların kasılmasının engellenerek kırışıklıkların düzleştirilmesi amaçlanıyor. Uygulandıktan yaklaşık 3-4 gün sonra etkisi görülmeye başlanılmaktadır. Maksimum etki 1 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Etkisi ilk uygulamada 4 ay sürüyor. Dolayısı ile ilk 2-3 uygulama 4 ayda bir yapılması gerekir. Düzenli kullanımda bu süre 6 aya kadar uzayabilmektedir. En fazla yapıldığı bölgeler ise; kaz ayağı diye bilinen her iki göz kenarındaki gülme çizgileri ve kaşlar arasındaki kaş çatma çizgileri ile alındaki enine çizgilere yapılır.

Botoksa Kaç Yaşında Başlamak Gerekiyor?

Yüzdeki kırışıklıklar ortalama olarak ise 25-30 yaş civarında başladığı için botoksa da bu yaşlarda başlamak gerekmektedir. Bazense genetik olarak daha erken yada daha geç başlayan kırışıklıklarda ona göre karar verilebilir. 18 yaşını bitirmiş kişilere yapılması  daha uygun olmaktadır.

Botoksun Yan Etkileri Neler Olabilir?

Botoksun etkisi geçici olduğundan dolayı yan etkileri de geçici olmaktadır. En önemli yan etkisi ise göz kapağında düşmedir. Bizler botoksu uyguladıktan sonra bazı tavsiyelerde bulunmaktayız. Bunlar başın 12 saat boyunca öne eğilmemesi, hamam, kesinlikle uygulama bölgesinin ovuşturulmaması, saunaya 1-2 gün girilmemesi gibi durumları söz konusudur. Bütün bu önlemlere rağmen çok nadir olmakla beraber göz kapağında düşme yine de oluşabilir. Geçici olması kişiyi rahatlatmaktadır. 1 ve ya 2 tıbbi tedavi ile birkaç haftada düzelmektedir. Diğer yan etkileri ise yüzeysel morluk ile uygulama bölgesinde kızarmaların olmasıdır. Bunlar bir kaç günde kendiliğinden geçmektedir.

Botoks Fiyatları Hakkında!

Gerek toplumdaki gelir düzeyinin artması gerekse de teknoloji ilerledikçe ve talep arttıkça düşen botoks fiyatları birçok kişinin botoksu yaptırmasına imkan tanımış durumdadır. Hele ki sonuçların yüz güldürücü olması sayesinde giderek daha çok kişi botoks ile kırışıklıklarından kurtulmaya başlamıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*