Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama dileği halk arasında gezip dolaşan bir şehir efsanesi halini almıştır. İnsanlar vücutlarında beğenmedikleri bölgeyi anında değiştirmek istemektedirler. Bu günümüz şartları ve teknolojisinde henüz mümkün olan bir yöntem değildir. Kişi belli bir kilonun üzerinde ise yapılacak olan cerrahi yağ aldırma operasyonu ile bölgesel oluşan yağdan kurtulabilmektedir. Bu durumda da dikkat edilmesi gereken nokta kişinin cerrahi müdahaleden sonra durumun tekrar etmemesi için yeme içmesinde ölçülü olmaya çalışması gerektiğidir.bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Dengeli Bir Diyetin Olmazsa Olmazları

Kişi için bölgesel zayıflama mümkün değildir çünkü bölgesel incelme yöntemleri adı altında piyasada beğeniye sunulan ürünleri hiçbiri gerçeklik barındırmamaktadır. Bu durumda kişinin daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için beslenme programına ve egzersiz programına dikkat etmesi verilebilecek en doğru karardır. Kişi bu sayede saha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşarak sağlıklı olacaktır.

Arada Bir Zinciri Kırmalı

Kişi var olan beslenme programına riayet etmelidir. Mutlaka ara öğünler yapmalıdır. Bu sayede ana öğünlere fazla aç oturmayarak az miktarda yemek yiyecektir. Böylece bölgesel zayıflama gösteremese de genel olarak daha sağlıklı bir hale gelecektir. Vücuttaki kas oranı artıp yağ oranı azalarak kişi çok daha sağlıklı olacaktır.

İncelmenin İncelikleri

Güne mutlaka ılık su ile başlanmalı. Eğer dilenirse ve midede bir problem yoksa (gastrit, ülser) suyun içerisine limon suyu veya sirke suyu da eklenebilir. Daha sonra protein yönünden zengin bir kahvaltı yapılmalı. Kahvaltıda tam tahıllı buğday ekmeği tüketmek daha yerinde olacaktır. Aslında kalori değerlerine bakıldığında tam tahıllı ekmek ve beyaz ekmek aşağı yukarı aynı kalori değerlerine sahip. Fakat tam tahıllı buğday ekmeğini beyaz ekmekten daha üstün yapan bu ekmeğin beyaz ekmeğe göre daha zor sindirime uğraması ve lifli yapısı. Bu nedenlerle tam tahıllı buğday ekmeği beyaz ekmeğe göre oldukça doyurucudur ve tüketilmesi önerilir. Daha sonra gün içinde kişinin ara öğünlerde meyve tüketmesi yerinde olacaktır. Fakat meyve tüketirken dikkatli olunması gereken nokta meyvenin yanında protein alımının da gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Çünkü tek başına alınan meyve, kişide kan şekeri dengesini yükseltip açlık hissi oluşturacaktır. Bu da sağlıklı beslenme için istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle meyvelerin yanlarında saf bir protein kaynağı ile tüketilmeleri yerinde olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*