Birbirinden şık abiye ayakkabıları

Günümüzde abiyeler hanımlar için ne kadar kıymetli, hepimiz biliyoruz. Giyim tarzına ve şıklığına dikkat eden hanımların binbir zahmetle, birçok elekten geçirerek seçtiği abiye elbette zarif olmalı. Fakat dikkat edilmesi gereken konu yalnızca abiyenin modeli değil. O abiyenin altına giyilecek ayakkabının da şıklık ve zarafete büyük etkisi var.abiye altına ayakkabı seçmek, abiye için ayakkabı modelleri, abiye ile kullanılabilecek ayakkabılar

Abiye ayakkabısı modelleri;

Mevcut abiye ayakkabılarına baktığımızda tamamının topuklu olduğunu görüyoruz. Topuk yüksekliği 9 cm ile 15 cm arasında sizlere sunulmaktadır. Ayakkabının modelini ise şu şekilde sıralamamız mümkün;

  • Cilt
  • Malta
  • Rugan
  • Saten
  • Simli
  • Sıvama kumaş
  • Süet

Cilt ve Malta ayakkabılarda topuk yüksekliği 10 – 12 iken, Rugan modelinde topuk yüksekliği 15 santime kadar yükselmektedir. Zira en çok tercih edilen ayakkabılar arasında rugan yer almaktadır. Saten ve Simli ayakkabılarda topuk yüksekliği 15 santime çıkmakla beraber, genç bayanlar tarafından en çok tercih edilen ayakkabı tipidir. Son olarak sıvama kumaş ve süet ayakkabılarda topuk yükseliği 11 – 12 santimdir. Şimdi en çok tercih edilenlere bakalım.

Genç hanımların tercihi olan modeller;

Bahsi geçen modeller içerisinde Saten ve Simli modeller genç bayanlar tarafından çok tercih ediliyor. Bunun en temel sebepleri arasında görünüm itibari ile sevimli, renkli olması ve topuk yüksekliği fazla olması sayılabilir. 15 cm e kadar alternatifiniz bulunmakla beraber renk seçeneceğiniz de oldukça geniştir. En çok tercih edilen rengin ise fuşya olduğunu belirtelim. Simli modellerde en çok tercih edilen renk ise gold ve gümüş olmaktadır.

Yetişkin bayanlar en çok hangi modeli seçiyor?

Tüm abiye ayakkabıları aslında yetişkin bayanların giyimine uygunlar. Zevkinize uygun, ruhunuzu yansıtan bir model bulup giymek şıklık ve zarafet için yeterli olacaktır ancak istatistik olarak çok tercih edilen modeller var elbette. Bu modellerde rugan ayakkabı modelleri içerisinde yer almaktadır.  10 cm – 15 cm değerlerinde topuk yüksekliğine sahip rugan ayakkabıların bordo, vizon, pudra ve siyah gibi renk seçenekleri bulunmaktadır. Her renk bir hayli tercih edilmektedir. Abiyenize uygun bir renk olmasına dikkat ettiğiniz sürece bu ayakkabılar şıklığınızı tamamlayacak ve seksiliğinize katkıda bulunacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*