Beta Mikrobu Rahatsızlığı Nedir?

Beta mikrobu bilhassa çocuklarda görülen bademcik rahatsızlıklarının en büyük sebepleri arasında grip gibi hastalıkların aksine bir virüs sebebiyle değil bakteri sebebiyle beta mikrobu hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Her ne kadar bakteri olması nedeniyle ilk etapta çok zararlı gibi görünmese de aslında yetişkinlik döneminde karşılaşılan pek çok rahatsızlığın en büyük temeli beta mikrobu nedeniyle çocukluk sürecinde atılmaktadır. Dilerseniz bu mikrobun yapabilecekleri ile tedavisi hakkında sizlere biraz daha bilgi verelim.

Beta mikrobunun bilhassa çocuklarda bademciklere yerleşmesi ile onların şişmesine neden olması en büyük belirtiler arasında yer almaktadır. Diğer hastalıklarla karışmaması için doktorlar genellikle ilk olarak gözle bademcik muayenesi gerçekleştiriyorlar ve daha sonra beta mikrobu hastalığından şüphelenmeleri halinde bademciklerden kitle alarak bunu laboratuvara analize gönderilir. Sonucun beta mikrobundan kaynaklandığı ortaya çıkarsa da özellikle penisilin kullanımı gerçekleştirilerek bakteriler ortadan kaldırılır ve hasta hayatına sorunsuzca devam etmektedir. Fakat pek çok anne ile baba bademcik şişmesi sonucunda çocuğunu doktora götürmüyor ve ya hemen kendi kendine ona antibiyotik vermeye başlıyorlar. Kontrolsüz antibiyotik kullanımının zararlarını ortaya çıkmasına sebep olan ve genelde yalnızca penisiline karşı hassas olan beta mikrobuna karşı etkisiz olan bu durum ise maalesef ki, beta mikrobunun vücudun diğer bölgelerine yerleşmesine ve antibiyotiklere direnç kazanmasına neden olmaktadır.beta mikrobu, beta mikrobu hastalığı, beta mikrobu ne demek

Beta mikrobunun vücuttan doğru bir şekilde çıkarılmaması halinde kalp kapakçıklarına yerleşmesi ile bunun yanında eklemlere de ulaşabilmesi yetişkinlik döneminde eklem ağrıları ve kalp yetersizliklerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ülkemizdeki kalp ile eklem romatizmalı kişilerin bu kadar sık rastlanmalarının sebeplerinden bir tanesi ise zaten çoğunlukla beta mikrobunun dikkate alınmaması olmaktadır. Çocuğunuzda bademcik şişmesi ve ya ağrılar tespit etmeniz halinde hemen doktorunuza başvurmanız ve daha sonra bunun yanında doktorunuz önermeden herhangi bir ilaç kullanmamanız çok önemlidir. Ayrıca havadan ve salgılardan bulaşabilen bir bakteri olması nedeniyle okullarda boğaz ağrısı ile bademcik iltihabı tespit edildiği zaman çocuklarınıza hasta kişilerden olabildiğince uzak durmasını tembih edilmelidir. Bazı kişilerin beta mikrobunu yalnızca taşımaları ve ondan dolayı hastalığa yakalanmamaları ise hastalığın yayılmasını engellemek konusunda büyük bir zorluk ortaya çıkarmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*