Bayan Palto Modelleri ve Yaşa Göre Palto Seçimi

Palto Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Yaşa Göre Palto Seçimi Nasıl Olmalı? Palto modellerinden kısaca bahsedeceğiz ve devamında yaşa göre palto seçimi için tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Deve Tüylü Palto: Klasik parçalar arasında deve tüylü palto da yer alır. Üzerine giydiğiniz devetüyü palto kıyafetiniz ne olursa olsun size cool ve elegan bir görünüm kazandırır. Gri, siyah ve kahverenginin tonları devetüyü paltolarının en temel renkleridir. Hata yapmamak için bu renkleri tercih edebilirsiniz. Siyah deri eldivenlerle ve siyah topuklu bir çizme ile mükemmel bir şekilde paltolarınızı kombinleyebilirsiniz. Özellikle de devetüyü paltolarda kemerli olanları tercih ederseniz pişman olmazsınız.bayan palto modelleri, yaşa göre palto seçimi, yaşa göre palto modelleri seçimleri

Deve Tüyü Paltolar

Militer Paltolar: Militer paltolar sezonun hit parçaları arasındadır ve 4 düğmeli modelleriyle oldukça ilgi çeker. Bu modellerde düğmeler ön plandadır ve farklı renk kontrastları göze çarpar. Eğer göze düğmelerin çarpmasını istiyorsanız, ilikleyip giyinin. Sizi bu hem rüzgardan korur hem de trendy bir görünüm kazandırır.

Militer Palto Modelleri

Ekose: Ekose deseni İskoçlara özgü olsa da paltolarda da bu sezon oldukça sık karşımıza çıkıyor. Ekose gömleklerle birlikte ekose paltolarda bu sezonun hitleri arasında yer alıyor. Düz çizgilerle ve klasik renklerle ekose paltoyu tamamlayabilirsiniz. Ekose bir kazağın üzerine ya da desenli bir elbisenin üzerine ekose bir paltoyu sakın giymeyin. Çünkü görüntü çok karmaşık bir hal alır. Her zaman sade renk ve desenlerle ekose paltoları kombinleyin. Sadece klasik renklerde değil ekose desenlerini sezonun modası olan canlı renklerde de görebilirsiniz. Bu canlı renkleri fark edilmek isteyenlere önerebiliriz.

Yaşa Göre Palto Önerileri

20’li Yaşlar

Trendleri genç yaşta giymekten korkmayın. Mesela militer paltolar size göre.

–      boyu kısa olan paltoları da deneyin.

–      Yüksek bel kemerli paltolarınızı sezonun trendlerinden tamamlayabilirsiniz.

–      Mutlaka kemerli paltoları denemelisiniz.

–      İddialı modeller ve değişik kumaşlar tam da sizin yaşınıza göre.

30’lu Yaşlar

–      Daha enerjik ve genç görünmek için bol dökümlü, geniş omuzlu kesimleri tercih edebilirsiniz.

–      Uzun, dar trençkotlar vücudunuz eğer müsaitse şık bir alternatif olarak kabul edebilirsiniz.

–      Sıradan modellerden palto da uzak durun.

–      İşlemeli detaylar ve parlak renkler daha ayrı bir hava katar.

40-50 Yaşlar

– Paltoda, klasik, kaliteli, düzgün kesim ve zengin kumaşlar önemli detaylar arasındadır.

– Lacivert, siyah, gri sezonun rengidir ve devetüyü de tam yaşınıza göredir.

İpek fular ya da şallarla, ince kemerle paltonuzu kombinleyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*