Baş Ağrısı İçin Doğal Ve Etkili Yöntemler

Yaşamımız boyunca bize en çok rahatsızlık veren şey baş ağrısıdır. Başımızı ovalasak da duvarlara vursak da bir türlü geçmek bilmez. Günlerce yaşadığımız stresler, soğuk aldığımız dakikalar da baş ağrısı etmenlerinden sadece bazılarıdır. Sinir ve stres oranı yüksek olan bir iş yerinde çalışan insanda, neredeyse her gün baş ağrısı olabiliyor. Peki, baş ağrısı için ne yapmalıyız? Baş ağrısı için doktorlara gittiğimiz ve ağrı kesici kullandığımız zamanlar oluyor. Her bir ağrı kesici hapı, vücudumuzun iç organlarında kalıcı hasar bırakmak üzere zarar verebiliyor. Özellikle akciğer ve karaciğer kısmında yoğunlaşan bu ilaçlar, baş ağrısını kısmen geçirse de yaşamımızın ileri boyutu için büyük sıkıntılar doğurabiliyor.baş ağrısına çözüm, baş ağrısına doğal çözüm, baş ağrısı için etkili yöntemler

Bağ ağrısını ilaçsız tedavi etmek için iki yöntemimiz bulunuyor. Birincisi mıknatıs yöntemi ikincisi ise parmak masajıdır. Mıknatıs tedavimizi anlatacak olursak, bayanların kullandığı saçlara takılan şekilli taçları hepimiz biliriz. Bu taçlardan mutlaka bir tane elde etmeliyiz. Elde ettiğimiz tacımıza, bir veya iki adet mıknatıs tutturmalıyız. Mıknatısımızı tutturduktan sonra, başımızın sol tarafına gelecek şekilde tacımızı takıyoruz ve bir saat bekliyoruz. Mıknatıs bağ ağrısındaki enerjileri çeker ve bizi rahatlatır. Eğer ki, taç yöntemi fayda vermediyse ve başınız normalinden fazla ağrıyorsa parmak masajı tekniği ile direk geçiş yapmak zorunda kalıyoruz. İki elimizin de işaret ve başparmağı arasında bulunan kesiti önce yavaşça sonra da sertçe ovalıyoruz. Bu işlemi her iki elimiz için de yapmalıyız. İlk başlarda sert olan bu kesitler zamanla gevşeyecek ve boş bir torba haline gelecekler. İlk başlarda elimizde uyuşma ve ağrı hissederiz ki bunu zaten hissetmek zorundayız, tedavimizi yarıdan bırakmadan masajımıza son derece kuvvetle devam ediyoruz.

Parmaklarımız arasındaki boşluğu iyice yumuşattıktan sonra, on dakika kendimizi dinlendiriyor ve başımızı arkaya yaslayarak bekliyoruz. Parmak masajı tedavimizi uygularken aynı zamanda saçımızın üzerine taç takılı olmak zorundadır. Bu iki yöntem bir arada yapıldığında mutlak faydası görülecektir. Eğer daha da şiddetli bir ağrı ise antibiyotik tedavisi ve doktor tedavisine yönlenmeliyiz. Bu yöntemlerin geçiremediği baş ağrılar genellikle ciddi hasarlara yol açabiliyor ve zaman kaybetmeden bir doktora görünmemiz gerekiyor. En ufak bir ağrı sızıda doktorlara başvurmak yerine, ilk önce doğal ve zararsız yöntemlerden faydalanmalıyız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*