Bahçeşehir Psikologlarının Farkı

Son yıllarda aile, çift, ilişki, çocuk ve ergen, EDMR terapisti olarak pek çok psikolog hizmetlerini sunmaktadır. Elbette ki sektörde hizmet veren pek çok farklı psikoloğun uyguladığı yöntemler farklı olurken, Bahçeşehir psikologlarının farkı da ortaya çıkmaktadır.bahçeşehir psikologları, psikologların birbirinden farkı

Aile terapistleri

Aslında genel amaç, kişilerin davranışlarında ki tutarlılıkları göz önüne sermek olmaktadır. Çoğu zaman psikolojik sorunlar fiziksel sorunları da beraberinde getirmesinden dolayı aile içinde yaşanan şiddet ve problemler kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Terapi merkezlerine başvuran ve terapi olmak isteyen kişilerin farklı davranabilmeleri konusunda destek veren psikologlar aile için de ki sorunlara da pozitif bir gelişme aşılamaktadır.

Sorunları tümü ile ele almak gerekirken, tedavi hizmeti veren uzmanlara da kişinin kendi desteği ve önem arz etmektedir. Sonuç olarak bu bir fiziksel tedavi olmamasından dolayı, sürecin daha kolay atlatılması tedavi görmek isteyen kişinin de uğraşları ile ortaya çıkmaktadır.

Çift terapileri

Gördüğümüz kadarı ile son günlerde evlilikler çok farklı bir duruma gelmiştir. Günlük yaşantının sıkıntısı, stresi, iş yoğunluğu ya da yaşanan maddi sıkıntılar, ruhsal olarak çöküntülere sebep olmaktadır. Ruhsal olarak çöküntüye giren çiftler ise evlilik yaşantılarında daha büyük problemler ile karşılaşırken, ayrılmanın eşiğine gelmektedir. Bu durumda da Bahçeşehir psikologlarının farkı ortaya koyulurken, evlilik terapistleri ile görüşmeler yapılması gerekmektedir. Çift, aile ve bireysel danışmanlık veren uzmanlar, pozitif gelişimleri 3 seans 8 seans aralığında sunarken, seans ücretleri uygulanan yöntemlere ve sürecine göre değişiklik göstermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*