404 SİLİKON Metalik Çelik Reçine

Şeffaf ve ya renkli çeşitleri mevcuttur. Asetik asitten dolayı sirke kokusunu andırır. – 10 derece ile +40 derece arasında uygulama yapılmalıdır. 150 dereceden yüksek sıcaklıklarda parlama noktasına ulaşır.404 silikon reçine, metalik reçine, 404 silikon

Kullanım Yerleri

Su, rutubet ve ya toz yalıtımında gönül rahatlığıyla kullanılır. Cam, mermer, fayans, alüminyum, seramik, ahşap, PVC ve değişik yüzeylere oldukça iyi tutunur; yapışır, yapıştırır. Esneme kabiliyeti fazladır, daima elastiki yapıda kalır. Büzülmesi ve çekmesi oldukça zordur. Statik ve hareketli derzler ile çatlak ve aralıkların doldurulmasında tercih edilir. – 50 dereceden + 200 dereceye kadar olan ısılara dayanıklıdır. Ultraviyole ışınlarından etkilenmez.

Uygulama Şekli

Sürülecek yüzeyin kuru, temiz ve tozsuz olması şarttır. İşlemden 5 ile 10 dakika sonra kirlenen yerler alkolle ıslatılmış bez ile silinip temizlenebilir. Akvaryumda kullanılması önerilmez. Hiçbir zararlı madde içermemesine rağmen gözle temas ederse, bol suyla yıkanması gerekir. Asla kapağı açık bırakılmamalı ve çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza edilmelidir.

404 METALİK ÇELİK (REÇİNE)

Sıvı şeklinde gri renkte ve çok az kokusu hissedilen üründür. 200 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda kaynar ve termik bozunmaya uğrar. Suda çözünmediğinden dolayı faz ayrımı olmadan su ile karıştırılabilir.

Statik elektrik deşarjı için gerekli önlemler alınmalıdır. Kuvvetli asitler ve kuvvetli bazlar ile kuvvetli oksitleyici maddeler gibi materyallerden sakınılmalıdır.

Yiyecek, içecek ve hayvan yemlerinden özellikle uzak tutulmalı ve kabı sıkıca kapalı olarak saklanmalıdır.

Ekolojiye zarar vermemek için yeraltına sızmaması için önlemler alınmalıdır. Ürünün özellikle kanalizasyona karışmamasına dikkat edilmelidir.

Gözleri ve deriyi tahriş edebilir. Deri teması yoluyla hassaslığın artmasına sebep olabilir. Deri temasından özellikle kaçınılmalıdır. Gözlere temas etmesi durumunda, gözler bol miktarda su ile yıkanmalı ve mutlaka doktora başvurulmalıdır. Uygun eldiven, giysi ve göz ve yüz koruyucu ekipmanlar kullanılarak olabilecek sorunların önüne geçilebilir. Suda yaşayan organizmalar için oldukça zararlıdır ve aquatik çevrede uzun süreli kötü etkiler bırakabilir. Bundan dolayı Çevreye kontrolsüz verilmesinden kaçınılmalıdır.

Üretici firmanın belirttiğine göre tüm bilgiler, deneyimlerin ve testlerin doğru uygulandığına inanılarak verilmektedir. Fakat kullanım koşulları tamamıyla kullanıcının kontrolünde olduğundan, oluşabilecek zarar, ziyan ve kayıpta firma hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu durumda kullanıcıların, tasarladıkları uygulamalar için ürünlerin uygunluğunu iyice test etmeleri gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcıların ürünleri kullanmadan önce mutlaka özel kullanım talimatını incelemesi önerilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*